Zavrieť

Porady

ušlý zisk - zaúčtovanie a daň z príjmu?

dobrý večer,

pobehujem tu už dlhšiu dobu, ale... potrebovala by som poradiť. k ušlému zisku som našla, že je to škoda a že dph neriešim, ale čo s daňou z príjmu? až po úhrade? konkrétne - podnájomca neuznal nového nájomcu a jeho zmluvu. priestory po pol roku vyprázdnil, ale celú dobu mal nájomca záujemcu o tieto priestory. riešil to tak, že podnájomcovi, ktorý ho neuznal fakturoval odplatu za užívanie priestorov a záujemcovi o podnájom, podnájomné. keďže nedošlo k plneniu, lebo existujúcim podnájomníkom nebol nový nájomca uznaný a záujemcovi nebolo umožnené podnájom užívať, došlo k dobropisovaniu faktúr. následne nájomca zažaloval na súde existujúceho podnájomníka za ušlý zisk. mne však pohľadávka dobropisom z účtovníctva vypadla. ako zaúčtovať ušlý zisk, resp. nárok naň? a ako sa zachovať k dani z príjmu? veľmi pekne ďakujem, ostatným ktorí majú takú peknú piatkovú zábavu ako ja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ušlý zisk - zaúčtovanie a daň z príjmu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.