Zavrieť

Porady

Jablká - čo s nimi?

Teda - okrem jedenia na desiatu, olovrant, večer pri telke a podobne... Uvítam akékoľvek recepty na varenie/pečenie.
(Mimochodom, existuje nejaké cesto na jablkové pité, ktoré sa pri prenášaní na plech netrhá???)
Ďakujem.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Umyť, nakrájať a vysušiť - ako sušené ovocie.

Rýchly koláč:
Vypracovať piškótové cesto (5 celých vajec, 5 lyžíc kryštálový cukor a 5 lyžíc polohrubej múky, pol balíčka prášok do pečiva), cesto vyliať na predom omastený a namúčený plech, na vrch cesta tesne poukladať na mesiačiky pokrájané jablká, dať cca 30 min. piecť do predom vyhriatej rúre. (jabĺká klesnu na spodok cesta).
dobrú chuť.
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

RECEPTY : http://images.google.sk/imgres?imgur...B8aL_AbayaD7CQ

alebo :
3 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Sypaný jablkový koláč
Potrebujeme-250gpolohrubej múky,150g cukru,250g detskej krupice,vrecúško škoricového cukru,vanilkového cukru,lubovolný džem,1prášok do pečiva,1,5kg jablk,125g masla.
všetky prísady okrem jablk a masla zmiešame,rozdelíme na 3časti.Na vymastený plech dáme prvú časť zmesi,na ktorú dáme postrúhané jablká-polovičku,džem.Potom pridáme druhú časť zmesi a postup zopakujeme.Nakoniec dáme tretiu časť zmesi a polejeme rozpusteným maslom,upečieme.Ja som džem nedávala,ešte som jablká posypala cukrom,použila som špaldovú múku aj krupicu.cukor som dala trstinový.Chcela som mať zdravý koláčik na celý týždeň ale sa mi ušli 3 kúsky ,mal velký úspech.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Haha, Arizona, ďakujem za tip, ale vlastne som sa pýtala, ako zužitkovať jablká, ktoré nám ZVÝŠILI po tebou spomenutom spracovaní - v tejto tekutej podobe sú už v komore ako vojačikovia pekne v rade!
A radšej ako linky na recepty z internetu (gúgliť som už gúglila aj ja...) by som uvítala, keby ste sem dávali recepty na vami oskúšané jedlá/zákusky..., párkrát sa mi totiž stalo, že v recepte niečo očividne chýbalo, na čo som prišla až dodatočne, keď už nepodarok bol na svete... Škoda času aj surovín! Ďakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No my doma,
ak máme náhodou obrovskú úrodu jablk tak ich očistíme, nastruhame, natlačíme do fliaš a sterilizujeme.

Potom také predpripravené použijem napr. na ryžový nákyp, žemlovku, alebo obrátený jablkový koláč ( na alobal dáš postrúhané jablká, cukor, škorica... na to sa naleje piškotove cesto a upečieš ), poprípade ak robím kysnuté záviny tak na jablkovo-makový ... alebo do štrúdle.

Jablká tak mám stále po ruke, a aj na další rok ak je slabšia úroda jablk.
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lavanda Pozri príspevok
Teda - okrem jedenia na desiatu, olovrant, večer pri telke a podobne... Uvítam akékoľvek recepty na varenie/pečenie.
(Mimochodom, existuje nejaké cesto na jablkové pité, ktoré sa pri prenášaní na plech netrhá???)
Ďakujem.
Ja robím klasické cesto na klasické jablkové pité a ešte sa mi neroztrhlo. Ako ho prenášaš? Ja ho zľahka a rýchlo naviniem na hladkou múkou poprášený drevený valček na cesto a ešte rýchlejšie prenesiem na čo najbližšie položený plech a rozviniem. Robíš to rovnako a predsa sa trhá?

A tento jednoduchý "recept" na rýchly kompót poznáš?
Jabĺčka očistiť od jadierok, šupky sa môžu nechať, nakrájať na mesiačiky, nechať podusiť s trochou vody, aby neprihoreli, pridať vanilkový cukor, škoricu - môže byť aj celá - a potom také voňavé a teplé, alebo aj vychladnuté konzumovať - napr. v nedeľu popoludní... Normálne cítim tú vôňu, asi to zajtra tiež urobím, prevonia to celý dom...
Ak očistíš aj šupky, môžeš pridať trošku citrónovej šťavy a rozmixovať - a máš domácu detskú výživu na rýchly konzum.
Naposledy upravil Oliwa : 13.03.10 at 21:24
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

http://vcielkaisr-mojerecepty.blogsp...?q=Jablk%C3%A1 odporučam z toho škoricové knedle alebo plnené jablka prípadne sladký zavin
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Vďaka za fúru nápadov. Áno, Oliwa, rovnako... Potrhané cesto koláču neprekáža, veď je pod jablkami a navrch dávam pre istotu už len mriežku, ale lezie mi to na nervy... Aký máš ty recept?
Na výmenu za tipy pridávam ja moje obľúbené jablkové dobrotky - odporúčam najmä ten jablkový dezert.
3 0
tajgr tajgr

tajgr je offline (nepripojený) tajgr

Jablka vylisovat a stavu nechat zamrazit. V zime nie je nic lepsie ako cerstva jablkova stava.
Pocul som, ze sa da stava aj pasterizovat, robite to niekto a aky je postup? Diky
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Pridám recept na rýchlu jablkovú tortu. Je výborná a hlavne je rýchlo hotová aj zjedená
Okrúhle piškóty, kilo jabĺk, 2 zlaté klasy, trošku cukru,škoricový cukor/ podľa toho aké slaké sú jablká/, strúhaná čokoláda.
Jablká nastrúhať, alebo pokrájať na menšie kúsky, zaliať 2 dcl vody, pridať cukor a dusiť, asi 15 min. Do nádoby dať 1-2 dcl studenej vody, pridať zlaté klasy a vliať ich k duseným jablkám, chvíľu miešať. Do tortovej formy dáme na spodok piškóty, zakryjeme vrstvou jablčnej hmoty, znovu piškóty... striedať až po okraj tortovej formy. Posypať čokoládou, nechať vychladnúť, najlepšie urobiť večer a ráno papkať. Chutí aj so šľahačkou.
Ja ju volám diétna, veď sú tam, až na malé výnimky, samé " nízkokalorické" potraviny
5 0
Dagmar1971 Dagmar1971

Dagmar1971 je offline (nepripojený) Dagmar1971

Pred časom som mailom dostala tieto recepty na jablkové koláče. Možno sa niekomu hodia
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Predbehla si ma "Najlepšie ich je pretlačiť cez rúrky, keď už nič iné nie je po ruke"
0 0
Dagmar1971 Dagmar1971

Dagmar1971 je offline (nepripojený) Dagmar1971

Súhlasím, všetko prehnané cez rúrky je liek.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Dagmar1971 Pozri príspevok
Súhlasím, všetko prehnané cez rúrky je liek.
Hádam uplne VŚETKO nie.

Ja som kedysi robil v Slovnafte, a keby si videla čo za sajrajt tam preháňajú cez rúrky...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
My sme si doma veľmi zvykli na jablkové chipsy. Sušička išla v kuse, stihali sme pojesť všetko, čo sme usušili. O nejakých zásobách nemohla byť reč...
0 0
JarkaLed JarkaLed

JarkaLed je offline (nepripojený) JarkaLed

-prikladam recepty, ktoré som aj ja dostala
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Laco-monter Pozri príspevok
Hádam uplne VŚETKO nie.

Ja som kedysi robil v Slovnafte, a keby si videla čo za sajrajt tam preháňajú cez rúrky...
Ako súvisia jablká a príbuzné veci so Slovnaftom?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Xanti Pozri príspevok
No my doma,
ak máme náhodou obrovskú úrodu jablk tak ich očistíme, nastruhame, natlačíme do fliaš a sterilizujeme.

Potom také predpripravené použijem napr. na ryžový nákyp, žemlovku, alebo obrátený jablkový koláč ( na alobal dáš postrúhané jablká, cukor, škorica... na to sa naleje piškotove cesto a upečieš ), poprípade ak robím kysnuté záviny tak na jablkovo-makový ... alebo do štrúdle.

Jablká tak mám stále po ruke, a aj na další rok ak je slabšia úroda jablk.
Xanti, prezraď, ako ten koláč robíš.
Našla som ho v receptovom zošite mamky, ale som upiekla úúúúúplne dačo iné. Na tom jej boli jablká akoby zrôsolovatené. Môj koláčik bol jedlý, ale nie taký mňamkový.

Laco-monter Pozri príspevok
Hádam uplne VŚETKO nie.

Ja som kedysi robil v Slovnafte, a keby si videla čo za sajrajt tam preháňajú cez rúrky...
To boli rúry - nie rúrky ........
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Rozalka Pozri príspevok
Xanti, prezraď, ako ten koláč robíš.
Našla som ho v receptovom zošite mamky, ale som upiekla úúúúúplne dačo iné. Na tom jej boli jablká akoby zrôsolovatené. Môj koláčik bol jedlý, ale nie taký mňamkový.
...
Ja tiež robím obrátený jablkový koláč, ale viac nám chutí, keď jablká nie sú nastrúhané, ale ja ich krájam na 0,5 cm plátky a poukladám natesno vedľa seba. Na plech dám alobal, potriem troškou oleja, naukladám jablká a posypem asi 1 cm vrstvou mletých orechov zmiešaných s cukrom a vanilkou (píšem v cm, lebo to nevážim, len tak od oka) a na to vylejem piškótové cesto zo 6 vajec. Po upečení na to preložím ďalší plech a koláč otočím "hore nohami" tak, že ostane na tom novom plechu. Prvý plech dám preč a opatrne stiahnem z jabĺk alobal pomocou nožíka. Potom vrstvu jabĺk potriem natenko vrstvou džemu a na to roztopenú čokoládu. Tento koláč nám všetkým veľmi chutí.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať