Zavrieť

Porady

študent brigádnik daňové priznanie a príjmy z kap.majetku

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť s týmto problémom.
Syn je študent, vykonával v roku 2009 brigádu - práca o brigádnickej činnosti. Vyplnením tlačiva daň.prizn. FO typ A, môže požiadať o vrátenie zaplatenej dane. Ale ako má postupovať, pokiaľ mal aj príjem z kapitálového majetku oddiel VII. DP "úroky a iné výnosy z poskytnutých úverov a pôžičiek". Pravde podobne musí vyplniť DP FO typ B a zdaniť vyššie uvedené príjmy. Ako potom požiada o vrátenie dane zaplatenej zamestnávateľom. V DP FO typ B som takú možnosť nenašla.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Bude vypĺňať DP typ B s tým, že príjmy z brigádnickej činnosti napíšete do r. 34 a daň podľa toho na základe akého § bola zrazená /píše sa to v potvrdení/ do r. 99 alebo 101. Výšku úrokov napíšete do oddielu VII do r. 2 /ak sú z účtu alebo vkladnej knižky/. Uplatníte mu nezdaniteľnú položku vo výške 4025,70 € a daň mu vrátia.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Mária Poláková Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebovala by som poradiť s týmto problémom.
    Syn je študent, vykonával v roku 2009 brigádu - práca o brigádnickej činnosti. Vyplnením tlačiva daň.prizn. FO typ A, môže požiadať o vrátenie zaplatenej dane. Ale ako má postupovať, pokiaľ mal aj príjem z kapitálového majetku oddiel VII. DP "úroky a iné výnosy z poskytnutých úverov a pôžičiek". Pravde podobne musí vyplniť DP FO typ B a zdaniť vyššie uvedené príjmy. Ako potom požiada o vrátenie dane zaplatenej zamestnávateľom. V DP FO typ B som takú možnosť nenašla.
    Ďakujem za odpoveď.
    vyplňuje DP typ B, v ktorom uvádza príjmy zo závislej činnosti do V oddielu a do VII oddielu uvádza príjmy z kapitálového majetku. Zrážkovú daň uvádza v X oddieli r. 99
    Ďakujem za radu. Presne takto som postupovala, zrazený preddavok na daň je podľa § 35, takže som ho napísala do riadku 101. Ale stále mi nie je jasné nasledovné. K príjmu zo závislej činnosti som pripočítala príjem z kapitálového majetku mínus na danovníka, z čoho som následne vypočítala daň. Od dane som odrátala zrazený preddavok, ktorý študentovi zamestnávateľ strhol zo zárobku. Ale v konečnom dôsledku, tento preddavok mu má byť vrátený, alebo daň, ktorú má zaplatiť z príjmov z kap. majetku ma byť krátená o tento preddavok. Zamotávam sa do toho stále viac. Neviem či som to podala zrozumiteľne a či je jasné o čo mi vlastne ide.
    nejdená s o úroky v banke, ale úrok z požičaných peňazí.
    Daň som uviedla do riadku 78.

    študent brigádnik daňové priznanie a príjmy z kap.majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.