Zavrieť

Porady

Výška príjmu pre daňový bonus

Ahojte, chcem sa opýtať, mám SZČO, ktorý bol 11 mesiacov PN a iba v decembri mal príjem, aký je prosím vás potrebný príjem, aby dostal daňový bonus na deti? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A dodám, že nesmie byť v strate.

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A dodám, že nesmie byť v strate.
    1 773 musí byť príjem, alebo základ dane? ale nakoľko nemá byť v strate, tak počítam, že príjem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzanah3 Pozri príspevok
    1 773 musí byť príjem, alebo základ dane? ale nakoľko nemá byť v strate, tak počítam, že príjem
    1773 eur, je 50% minimálnej mzdy za rok 2009. Takže príjem (obrat) musí byť tých 1773 eur, a nesmie byť v strate.

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    1773 eur, je 50% minimálnej mzdy za rok 2009. Takže príjem (obrat) musí byť tých 1773 eur, a nesmie byť v strate.
    Predsa ešte otázočka, nakoľko keď robil iba 1 mesiac, ten príjem by mal toľko, ale keď mu uplatním odpočítateľnú položku bude v strate. Musím mu ju uplatniť?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    základ dane neovplyvňuje odpočítateľná položka , to ovplyvní len výšku dane

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    zuzanah3 Pozri príspevok
    Predsa ešte otázočka, nakoľko keď robil iba 1 mesiac, ten príjem by mal toľko, ale keď mu uplatním odpočítateľnú položku bude v strate. Musím mu ju uplatniť?
    Odpočítateľná položka nemá vplyv na stratu. Strata je daňový základ - rozdiel medzi príjmami a výdavkami. A odpočítateľná položka sa od DZ odráta kôli určeniu daňovej povinnosti. Podmienkou na uplatnenie DB je aby nevykázal stratu - daňový základ.

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    Anik Pozri príspevok
    základ dane neovplyvňuje odpočítateľná položka , to ovplyvní len výšku dane
    ahaa, jasnéé, berie sa do úvahy základ dane pred znížením o odpočítateľné položky, už som zmagorenáá Vďaka

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    Ešte mám otázočku, má remeselnú živnosť... môžem mu dať do N paušál 60 %? Lebo keby som mu dala skutočné náklady, tak by mu isto vyšla strata.. Môže sa dať paušál aj keď má skutočné náklady a hradené cez banku?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    zuzanah3 Pozri príspevok
    Ešte mám otázočku, má remeselnú živnosť... môžem mu dať do N paušál 60 %? Lebo keby som mu dala skutočné náklady, tak by mu isto vyšla strata.. Môže sa dať paušál aj keď má skutočné náklady a hradené cez banku?
    je to na tebe ako sa rozhodneš, môžeš aj paušálne výdavky použiť, k ním sa pripočítavá ja poistné uhradené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.