Zavrieť

Porady

RZZP typ S

Ahojte, nie som si celkom istá, prosím poradiť:
vypisujem RZZP typ S, list SB.
Odvody do ZP sme platili nasledovne: január až jún 7,04 EUR a august až december 15,76 EUR (podľa ročného zúčtovania z predošlého roka).
V r. B06 (úhrn zaplatených preddavkov na poistné) som uviedla sumu 121,04 (všetko poistné spolu za celý r. 2009) a r. B08 (výdavky na poistné na zdravotné poistenie, o ktoré sa znížil základ dane z príjmov FO podľa osobitného predpisu) som dala 105,28. To znamená, že od r. B06 odpočítam poistné zaplatné v januári 2010 za december 2009?
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Jana V. Pozri príspevok
    Ahojte, nie som si celkom istá, prosím poradiť:
    vypisujem RZZP typ S, list SB.
    Odvody do ZP sme platili nasledovne: január až jún 7,04 EUR a august až december 15,76 EUR (podľa ročného zúčtovania z predošlého roka).
    V r. B06 (úhrn zaplatených preddavkov na poistné) som uviedla sumu 121,04 (všetko poistné spolu za celý r. 2009) a r. B08 (výdavky na poistné na zdravotné poistenie, o ktoré sa znížil základ dane z príjmov FO podľa osobitného predpisu) som dala 105,28. To znamená, že od r. B06 odpočítam poistné zaplatné v januári 2010 za december 2009?
    ďakujem.
    áno, dáš tam len tú čiastku, ktorú si si dala do nákladov v roku 2009, čiže poistné, platené v roku 201O tam nejde..

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Bo6 je úhrn zapl. preddavkou na poistné ako si to zobrala ZP to znamená , že tam môžeš mať aj úhradu z roku 2010 ak ti nejaká platba chýva v roku 2009
    r. B08 - je to čo ti v skutočnosti prešlo cez DP v roku 2009- to znamená čo je fyzicky zaplatené v roku 2009

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Chcela by som Vás poprosiť o radu, tiež robím rzzp typ S s týmto prípadom: celý rok 09 SZČO a od 1.8.09 do 5.11.09 aj zamestnanec (nízky ZD zo živnosti cca 2200,- €, nebol poistencom štátu) a nie som si istá pri tlačive SB II.oddiel, stĺpec B21, uvádza sa tam obdobie kedy SZČO nebol zamestnancom atď., t.j. vyplním len riadky jan.,febr.,marec,apríl,máj,jún,júl,november-25 dní,december a to isté aj stĺpec B23?
    A ešte riadok B45, v každom prípade sa uvádza suma 44,73 € aj keď na riadku B44 vyšla podstatne nižšia suma? Ďakujem za odpoveď.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    ivti Pozri príspevok
    Chcela by som Vás poprosiť o radu, tiež robím rzzp typ S s týmto prípadom: celý rok 09 SZČO a od 1.8.09 do 5.11.09 aj zamestnanec (nízky ZD zo živnosti cca 2200,- €, nebol poistencom štátu) a nie som si istá pri tlačive SB II.oddiel, stĺpec B21, uvádza sa tam obdobie kedy SZČO nebol zamestnancom atď., t.j. vyplním len riadky jan.,febr.,marec,apríl,máj,jún,júl,november-25 dní,december a to isté aj stĺpec B23?
    A ešte riadok B45, v každom prípade sa uvádza suma 44,73 € aj keď na riadku B44 vyšla podstatne nižšia suma? Ďakujem za odpoveď.
    Pokračujem v mojom prípade: je to teda tak, že v čase, keď bol dotyčný aj zamestnancom aj SZČO, nemusel za SZČO platiť odvody, platí ich len ako zamestnanec? Vychádza mi totiž preplatok, len z toho titulu, že v stĺpci B21, B22 riadok august, sept.,okt. a 5 dní november neuvádzam žiaden údaj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.