Zavrieť

Porady

Ukoncenie "PLATCA DPH"

Poprosim vas o radu: podla vysky prijmov za 12mes.po sebe iducich v 2007/2008 (prekrocili sme o 100.tis Sk) sme sa stali platcami DPH. Momentalne potrebnu vysku prijmu pre DPH ,nedosahujeme, a uz ani dosahovat nebudeme(mensie potraviny).Stale sme platcami DPH, toto vsak chceme zmenit. Poprosim vas ako postupovat v takomto pripade- pri zruseni registracie platcu DPH. Je mi jasne ze treba ist na DU a toto nahlasit, ale aky je postup dalej. - pri vrateni DPH..
Uctujeme v JU.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    manDarinkaV Pozri príspevok
    Poprosim vas o radu: podla vysky prijmov za 12mes.po sebe iducich v 2007/2008 (prekrocili sme o 100.tis Sk) sme sa stali platcami DPH. Momentalne potrebnu vysku prijmu pre DPH ,nedosahujeme, a uz ani dosahovat nebudeme(mensie potraviny).Stale sme platcami DPH, toto vsak chceme zmenit. Poprosim vas ako postupovat v takomto pripade- pri zruseni registracie platcu DPH. Je mi jasne ze treba ist na DU a toto nahlasit, ale aky je postup dalej. - pri vrateni DPH..
    Uctujeme v JU.
    Dakujem.
    Požiadate daňový úrad o stanovenie posledného zdaňovacieho obdobia - v liste uvádzate obrat za posledných 12 kal. mesiacov.
    Ku dňu skončenia registrácie treba urobiť inventúru a odviesť DPH zo zásob v poslednom zdaň. období.

    manDarinkaV je offline (nepripojený) manDarinkaV

    manDarinkaV
    Dakujem, tiez som si myslela, ze zo stavu zasob k dnu skoncenia platenia DPH, no niekde som prisla k info, ze sa plati zo stavu zasob -aky bol pri zacati DPH.
    ...to sa mi nezdalo...

    Takze napr. ak poziadame do 31.3. a DU nam odpovie, ze DPH ukoncujeme k 15.4.
    Danove priznanie podavam do 25.7.2010(sme stvrtrocny platcovia) z toho obratu co sme este mali 1.4-15.4.2010... CHapem to dobre?

    Ukoncenie "PLATCA DPH"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.