Zavrieť

Porady

Zostatok z dotácie z ÚPSVaR r.2009

Prosím Vás o radu, súrne:
1. V roku 2008 dotácia z ÚP 103 900,00 Sk
- prečerpaná dotácia r.2008 - 71 240,52 Sk
- zostatok k 1.1.2009 32 659,48 Sk / 1 084,10 €
2. v r. 2009 sumu, ktorú si môžem dať zároveň aj do POZD ďaleko prevyšuje 1084,10 €, nakoľko náklady na nájom sú(1171,36€) a odvody do ZP(41,37 €).
- úrad ešte refundoval cestovné vo výške +200€/príjem
Takže ja rozmýšľam takto:
- cestovné 200€ mám v príjmoch OZD / takže ich dám cez interný doklad aj do VOZD tiež 200€
- všetky náklady mám v kolonke VOZD, ale len tých 1 084,10€ dám do príjmoch OZD cez interný doklad.
Je to takto dobre? Keď nie, poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Cez ID si na konci roka dáte do POZD takú sumu z dotácie, ktorá je skutočne vyčerpaná. Ak ste ju už dočerpali celú, tak potom si dáte do POZD sumu 1.084,10. Aj keď ste zaplatili v skutočnosti viac. To ste vlastne zaplatili z vlastných prostriedkov a nie je dôvod, aby ste si tým navyšovali ZD. A výdavky, ktoré ste hradili z dotácie si v plnej výške zaúčtujete do VOZD.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    To cestovné refudovali ako, resp. na základe čoho. To nebolo uvedené v podnikateľskom pláne?

    ppetka je offline (nepripojený) ppetka

    ppetka
    V podnik. pláne to nemala uvedené. Pravdepodobne na základe listu, ktorý napísala na úrad práce, že chce aby jej preplatili cestovné. Oni vyrátali cenu podľa počtu km a tak jej schválili za rok 2009 - 200 €/ ktoré jej prišli na účet. Ja to urobím tak, že 200 € dám do POZD a vystavím VPD na sumu 200€ - to bude akože jej cestovné, ktoré zaplatila z vlastných zdrojov - a to bude VOZD. Čiže 0. Volala som na dva daňové úrady v KE, no nevedeli mi poradiť. Tak potom to ako mám vedieť JA??!!!!

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Ak máte k výdavkom na cestovné aj doklad o zaplatení, tak nevidím problém zaúčtovať ako VOZD, no len ak ich chcete len tak preúčtovať , tak neviem...či sa to bude daniarom páčiť.

    ppetka je offline (nepripojený) ppetka

    ppetka
    Ďakujem Vám. Už som to urobila, dala som iba príjmy, nakoľko v skutočnosti tie lístky klientka nemá, pretože ich vyhodila.

    Zostatok z dotácie z ÚPSVaR r.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.