Zavrieť

Porady

Pomoooc - daňová strata

Dobrý deň poprosila by som o radu, nakoľko som začínajúca účtovníčka.
Robím účtovníctvo manželovi a svokrovi, sú SZČO , pracujú v združení.
Zatiaľ robila účtovníctvo svokra, ale tento rok som to nedobrovoľne zdedila zatiaľ každý rok im vyšlo tak, že platili akú - takú daň.
tento rok mi to vyšlo tak, že sú 500.- Eur v strate. mám z toho ťažkú hlavu, pretože neviem ako to vnímajú daňováci. daňová strata neznamená pre nich automaticky zdvihnutý prst a neprídu mi z toho titulu hneď na daňovú kontrolu?
akože nič proti nim, len mám z toho obavy, pretože neviem kým by som si to mala dať skontrolovať, aby to bolo dobre.

A ešte ma zaujíma to, či si podnikateľ nemusí dať do výdavkov napr. náklady na elektrinu alebo plyn keď nechce? keby som tam dala aj výdavky na kúrenie, tak mi vyjde ešte väčšia daňová strata a to by som nechcela.

ďakujem za ochotu a odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Mám tiež podobný prípad, reštraurácia JU, mala 4 roky po sebe stratu 2009 bola v pluse a tento rok znova vychádza strata,je to problém pri daňovej kontrole,alebo nemá firma problém so živnostenským úradom, že neprosperuje ?
    nie je to problém ani s DÚ ani so ŽÚ. veď je kríza a určite nie sú sami...

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Micifuzik Pozri príspevok
    Dobrý deň poprosila by som o radu, nakoľko som začínajúca účtovníčka.
    Robím účtovníctvo manželovi a svokrovi, sú SZČO , pracujú v združení.
    Zatiaľ robila účtovníctvo svokra, ale tento rok som to nedobrovoľne zdedila zatiaľ každý rok im vyšlo tak, že platili akú - takú daň.
    tento rok mi to vyšlo tak, že sú 500.- Eur v strate. mám z toho ťažkú hlavu, pretože neviem ako to vnímajú daňováci. daňová strata neznamená pre nich automaticky zdvihnutý prst a neprídu mi z toho titulu hneď na daňovú kontrolu?
    akože nič proti nim, len mám z toho obavy, pretože neviem kým by som si to mala dať skontrolovať, aby to bolo dobre.

    A ešte ma zaujíma to, či si podnikateľ nemusí dať do výdavkov napr. náklady na elektrinu alebo plyn keď nechce? keby som tam dala aj výdavky na kúrenie, tak mi vyjde ešte väčšia daňová strata a to by som nechcela.

    ďakujem za ochotu a odpovede
    Myslim, ze to by bol divny dovod na danovu kontrolu. Ja mam v jednej firme stratu uz treti rok a zatial vsetko O.K. Nuz co, rodinka sa snazi a nejde im to, co sa da robit, taka je situacia. Hlavne, ze nie su na pracovnom urade a nie su štátu na ťarchu.
    Ked nechces dat plyn a elektriku do nakladov, to nikoho netrapi. Horsie by bolo, keby si dala do nakladov to, co nesuvisi s podnikatelskou cinnostou.
    Mám tiež podobný prípad, reštraurácia JU, mala 4 roky po sebe stratu 2009 bola v pluse a tento rok znova vychádza strata,je to problém pri daňovej kontrole,alebo nemá firma problém so živnostenským úradom, že neprosperuje ?

    Pomoooc - daňová strata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.