Zavrieť

Porady

Príjem z prenájmu a daňové priznanie

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, príjem z prenájmu, zamestnanec
podá daňové priznanie typ B,
potvrdenie od zamestnávateľa vyplní časť V,
vypĺňa časť VI, riadok 10 - príjem z prenájmu - nemá živnosť, výdavky 25 % z príjmu z prenájmu nehnuteľnosti ?

Chcela by som vedieť či sa nezmenili % pri výdavkoch z prenájmu ?

Za všetky odpovede ďakujem.

enyma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Enyma, čo takto aspoň otvoriť §6 v zákone o DzP a tam sa dočítaš že je to 40% a to už niekoľko rokov, ďalej 5 násobok životného minima sa nezdaňuje pri prenájme, takže rovno môžeš ponížiť príjem z prenájmu o 894,60 EUR a čo Ti zostane tak z toho vypočítaš 40% a máš náklady.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Ešte by som trochu dodala tie výdavky sa počítajú rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov z prenájmu zahrnovaných do základu dane k celkovým takýmto príjmom§9 ods.1písm.hzákona nie len 40 % z P-viac v poučení pri DP.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Ešte by som trochu dodala tie výdavky sa počítajú rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov z prenájmu zahrnovaných do základu dane k celkovým takýmto príjmom§9 ods.1písm.hzákona nie len 40 % z P-viac v poučení pri DP.

    Zdenka, k rovnakému výsledku a jednoduchšie sa dopracuješ tak ako som to už napísal vo svojom predchádzajúcom príspevku.

    Príjem z prenájmu a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.