Zavrieť

Porady

Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mortimera Pozri príspevok
DOSTALA SOM DOTACIU Z UP INY PRIJEM SOM ZATIAL NEMALA AKO VYPLNIM DANOVE PRIZNANIE A VYKAZY KAM TO MAM VLASTNE UVIEST
Prečo kričíš?
Add 1. zle sa číta ked niekto píše veľkým
add 2. toto sa považuje zvyčajne za kričanie na fore.
add 3. zadaj do vyhladávania,
"dotácia úrad práce danové priznanie"
a nájde ti kopu príspevkov kde sa týmto zaoberáme... a treba čítať.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mortimera Pozri príspevok
DOSTALA SOM DOTACIU Z UP INY PRIJEM SOM ZATIAL NEMALA AKO VYPLNIM DANOVE PRIZNANIE A VYKAZY KAM TO MAM VLASTNE UVIEST
vyplňaš DP typ B, príjem z dotácie je príjem podľa § 6 zo živnosti

iné prájmy napr. zo závislej činnosti si nemala?

a výdaje si nemala tiež žiadne?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1



a ešte sa spýtam, na čo máš otvorenú živnosť? na účtovníctvo? lebo v profile máš účtovník .....
0 0
mortimera mortimera

mortimera je offline (nepripojený) mortimera

tak to je omyl uctovnicka urcite niesom
0 0
mortimera mortimera

mortimera je offline (nepripojený) mortimera

možno som trocha vedla ale potrebujem pomoc
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

veď napíš či si mala nejaké výdaje alebo príjmy ešte, málo informácii si dala, kde uvádzaš príjem máš v príspevku č. 3
0 0
mortimera mortimera

mortimera je offline (nepripojený) mortimera

dotáciu som dostala 22.12. iny prijem som nemala a z dotácie som ešte nič nečerpala
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mortimera Pozri príspevok
dotáciu som dostala 22.12. iny prijem som nemala a z dotácie som ešte nič nečerpala
Hod si to do tabulky kt. je tu http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html môžeš uplatniť paušalne výdaje.

Daň platiť nebudeš, odvody do SP tiež nie od júla 2011.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mortimera Pozri príspevok
dotáciu som dostala 22.12. iny prijem som nemala a z dotácie som ešte nič nečerpala
ale myslela som príjem napr. zo zamestnania, kde si bola celý rok? dokedy si si vybavila živnosť?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Xanti Pozri príspevok
Hod si to do tabulky kt. je tu http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html môžeš uplatniť paušalne výdaje.

Daň platiť nebudeš, odvody do SP tiež nie od júla 2011.
práve preto sa pýtam či ešte nejaké príjmy mala či nie, lebo ak nie, nepotrebuje ani paušál, ale tiež záleží od koľko dostala
0 0
mortimera mortimera

mortimera je offline (nepripojený) mortimera

cely rok som bola na up
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mortimera Pozri príspevok
cely rok som bola na up
Hod si príjmy zo živnosti , tam patrí aj dotácia do tabulky ... a výdaje iste si platila zdravotnú poisťovňu. A potom už len podla tých čísel vyplnaš DP typ B.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mortimera Pozri príspevok
cely rok som bola na up
a v akej výške si mala dotáciu? nie žeby som bola zvedavá, ale kvôli tomu či vôbec potrebuješ robiť paušál, pretože budeš si uplatňovať aj NČ na seba
0 0
lenka_bond lenka_bond

lenka_bond je offline (nepripojený) lenka_bond

Xanti Pozri príspevok

Daň platiť nebudeš, odvody do SP tiež nie od júla 2011.
Pokiaľ ide o tie odvody, tak som s tým mala problémy. Manžel dostal dotáciu v októbri a keďže sa to účtuje ako príjem zo živnosti, tak mu SP od júla nasledujúceho roka odvody nastavila a dokonca ešte vyššie ako minimálne, pretože tento príjem rozrátali iba na 3 mesiace a vyšiel mu tam vysoký príjem.

lenka
0 0
mortimera mortimera

mortimera je offline (nepripojený) mortimera

dostala som 3775.24
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lenka_bond Pozri príspevok
Pokiaľ ide o tie odvody, tak som s tým mala problémy. Manžel dostal dotáciu v októbri a keďže sa to účtuje ako príjem zo živnosti, tak mu SP od júla nasledujúceho roka odvody nastavila a dokonca ešte vyššie ako minimálne, pretože tento príjem rozrátali iba na 3 mesiace a vyšiel mu tam vysoký príjem.

lenka
Ano ale tvoj manžel zrejme za tie tri mesiace mal príjem vyšší ako 3834,96 € preto mu vyšli pri paušale vyššie odvody do SP od júla.

Ale zadávateľka mala príjem iba z dotácie a čo ja mám vedomosť ani jedna výška dotácie poskytovaná UP neprekračuje túto hranicu. Takže ona nebude povinným platcom odvodov do SP po júly 2011.

V opačnom prípade by som odporúčala robiť JU.
0 0
mortimera mortimera

mortimera je offline (nepripojený) mortimera

nedava sa do dp len ta cast z dotacie ktora sa uz cerpala
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mortimera Pozri príspevok
nedava sa do dp len ta cast z dotacie ktora sa uz cerpala
Ak robíš JU tak áno, ak robíš paušalne výdavky tak celá dotácia ide do tvojho príjmu.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mortimera Pozri príspevok
nedava sa do dp len ta cast z dotacie ktora sa uz cerpala
ak uplatňuje paušálne výdaje, tak celá výška dotácie ide do príjmu bez ohľadu na to koľko vyčerpala

ak vedie jedn. účto, tak príjem z dotácie je do výšky vyčerpanej dotácie
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

No pri paušáli sa berie do príjmu zdaniteľného celá suma dotácie a potom sa počítajú %. Pri JU sa do príjmu berie len suma vyčerpaná z dotácie na základe PP:
0 0
Načítať ďalšie