Zavrieť

Porady

prijmy

Zdravim vas mam len malu otazocku a odpoved na nu potrebujem cim skor a velmi by mi pomohla....chcem vediet ci prijmy zo zivnosti, ktore sa uvadzaju v kolonke v danovom priznani su len VFA, ktore boli uhradene v roku 2009 alebo aj take ktore boli vystavene v 2009 avsak zaplatene v 2010.....rovnako zdravotne poistenie za 12.mesiac 2009 boli zaplatene v januari 2010 tak ci ho mam dat do roka 2009 alebo 2010...dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Lennkka17 Pozri príspevok
    Zdravim vas mam len malu otazocku a odpoved na nu potrebujem cim skor a velmi by mi pomohla....chcem vediet ci prijmy zo zivnosti, ktore sa uvadzaju v kolonke v danovom priznani su len VFA, ktore boli uhradene v roku 2009 alebo aj take ktore boli vystavene v 2009 avsak zaplatene v 2010.....rovnako zdravotne poistenie za 12.mesiac 2009 boli zaplatene v januari 2010 tak ci ho mam dat do roka 2009 alebo 2010...dakujem pekne

    takže v jednoduchom účtovníctve sa do príjmov aj výdavkov rátajú len skutočne uhradené príjmy (výdaje)

    faktúry ktoré sú vystavené v roku 2009 a uhradené v roku 2010 budú až v DP 2010. V roku 2009 ich len evidujeme v knihe pohľadávok.
    Čo sa týka poistného, do výdavkov ide len to poistne, ktore bolo uhradene v roku 2009.

    Lennkka17 je offline (nepripojený) Lennkka17

    Lennkka17
    jacekova Pozri príspevok
    takže v jednoduchom účtovníctve sa do príjmov aj výdavkov rátajú len skutočne uhradené príjmy (výdaje)

    faktúry ktoré sú vystavené v roku 2009 a uhradené v roku 2010 budú až v DP 2010. V roku 2009 ich len evidujeme v knihe pohľadávok.
    Čo sa týka poistného, do výdavkov ide len to poistne, ktore bolo uhradene v roku 2009.
    dakujem pekne za odpoved, aj som si myslela ze to tak bude, len ma do pochybnosti dostala pracovnicka v zdravotnej poistovni, ktora mi robila zuctovanie a tvrdila opak. dakujem pekne

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Lennkka17 Pozri príspevok
    dakujem pekne za odpoved, aj som si myslela ze to tak bude, len ma do pochybnosti dostala pracovnicka v zdravotnej poistovni, ktora mi robila zuctovanie a tvrdila opak. dakujem pekne
    Čo sa týka ročného zúčtovania ZP, to je niečo iné. Do sumy zaplateného poistného sa počíta aj poistné za 12/2009 zaplatené v 1/2010 /prípadne aj neskôr - do termínu na podanie RZZP/. Avšak aj v RZZP je kolónka, kde sa uvádza poistné skutočne zaplatené v r.2009, o ktoré si poistenec ponížil základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.