Zavrieť

Porady

Pozastavená živnosť predaj tovaru

SZČO má predajňu s textilom, ktorá moc nejde, má teda pozastavenú živnosť. Tovar je na sklade už cca 1 rok a má možnosť ho odpredať aspoň v nákupných cenách. Ako na to? Môže keď je živnosť pozastavená, alebo ju musí obnoviť, predať a znova pozastaviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zostatok tovaru na sklade sa nemal vysporiadať v rámci DP v roku, keď pozastavil činnosť, podľa § 17?

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    MOja otázka bola dosť teoretická, teraz teda konkrétny prípad:

    SZČO mal v roku 2009 pozastavenú živnosť v období od 05/2009 - 11/2009. V decembri 2009 mal živnosť aktívnu a opäť ju pozastavil od 1.1.2010. Čo teda s tým tovarom na sklade? Dať celý do príjmu? A v akom období?

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    ZDENIELA Pozri príspevok
    SZČO mal v roku 2009 pozastavenú živnosť v období od 05/2009 - 11/2009. V decembri 2009 mal živnosť aktívnu a opäť ju pozastavil od 1.1.2010. Čo teda s tým tovarom na sklade? Dať celý do príjmu? A v akom období?
    Tak čo s tým tovarom na sklade? Ako by ste to poriešili vy?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ZDENIELA Pozri príspevok
    MOja otázka bola dosť teoretická, teraz teda konkrétny prípad:

    SZČO mal v roku 2009 pozastavenú živnosť v období od 05/2009 - 11/2009. V decembri 2009 mal živnosť aktívnu a opäť ju pozastavil od 1.1.2010. Čo teda s tým tovarom na sklade? Dať celý do príjmu? A v akom období?
    Do kedy má podnikateľ pozastavenú živnosť ?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak má živnosť "živú" k 31.12.2009 tak zásoby je možné jednoducho vykázať vo výkaze o MaZ, ale keďže sa plánuje činnosť naďalej pozastaviť, resp. zrušiť, doporučujem predať zásoby napr. aj s 50 % z NC....pred 31.12.2009
    je rozdiel pozastaviť živnosť od 31.12. alebo od 1.1.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    ekopo Pozri príspevok
    Ak má živnosť "živú" k 31.12.2009 tak zásoby je možné jednoducho vykázať vo výkaze o MaZ, ale keďže sa plánuje činnosť naďalej pozastaviť, resp. zrušiť, doporučujem predať zásoby napr. aj s 50 % z NC....pred 31.12.2009
    je rodiel pozastaviť živnosť od 31.12. alebo od 1.1.
    On časť týchto zásob aj v skutočnosti predal, v 12/2009 (dávam to dokopy teraz papierovo, predal ich totiž známej, ktorá otvárala obchod) boli dosť znehodnotené, keďže boli na sklade cca 1 rok... No čo k tomu, že ich predá pod cenu? Poznamenať to len na faktúru, že odberateľ je si vedomý v akom stave ich kupuje a že predávajúci ich predáva pod NC?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ZDENIELA Pozri príspevok
    On časť týchto zásob aj v skutočnosti predal, v 12/2009 (dávam to dokopy teraz papierovo, predal ich totiž známej, ktorá otvárala obchod) boli dosť znehodnotené, keďže boli na sklade cca 1 rok... No čo k tomu, že ich predá pod cenu? Poznamenať to len na faktúru, že odberateľ je si vedomý v akom stave ich kupuje a že predávajúci ich predáva pod NC?
    Odberateľ by mal byť informovaný , aký tovar kupuje .Je možné k tomu spraviť aj KPZ , kde to bude všetko uvedené .ALe to je len taký návrh z mojej strany .

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Zita5 Pozri príspevok
    Odberateľ by mal byť informovaný , aký tovar kupuje .Je možné k tomu spraviť aj KPZ , kde to bude všetko uvedené .ALe to je len taký návrh z mojej strany .
    Aj som myslela na tú KPZ, nech je to všetko v poriadku ... obe zúčastnené strany budú touto formou oboznámené s kvalitou tovaru a predávajúci sa tak nebude musieť báť, že predal tovar pod cenu...
    A ešte premýšľam, v roku 2008 nemal ani pohľadávky, ani záväzky, môžem mu urobiť paušálne 40% výdavky?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Aj som myslela na tú KPZ, nech je to všetko v poriadku ... obe zúčastnené strany budú touto formou oboznámené s kvalitou tovaru a predávajúci sa tak nebude musieť báť, že predal tovar pod cenu...
    A ešte premýšľam, v roku 2008 nemal ani pohľadávky, ani záväzky, môžem mu urobiť paušálne 40% výdavky?
    Ak spĺňa ostatné podmienky, môžeš mu robiť paušálne výdavky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.