Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za 2009 - B

Prosím o radu,

som podnikateľ účtujúci JU, remeselná živnosť,v daň. priznaní za rok 2009 na r. 69 - Základ dane je suma nižšia ako nezdaniteľná časť na daňovníka, čo je 4 025,70 €. Tým pádom na r. 77 sa uvádza 0, na r. 78 tiež 0. Dobre chápem ? mínusový rozdiel - okolo 1 000 €, si nemôžem uplatniť ako preplatok?
Jediné čo si môžem požiadať je vyplatenie daňového bonusu.

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    SzabM Pozri príspevok
    Rada by som sa opýtala:
    SZČO, uplatňuje si 60 % výdavkov z príjmov zo živnosti (remeslo), teda v DP B píše v stĺpci Výdavky tých 60 %; alebo 60 % + odvody? Alebo v stĺpci Výdavky píše iba 60 % a dole, pod
    11. riadkom, kde zaškrtol "uplatňuje výdavky percentom z príjmov" píše 60 % + odvody? Alebo tu píše iba výšku odvodov? Nenašla som totiž k tomuto usmernenie.
    Myslím si však, že nakoľko v r. 39 má písať 60 % + odvody, do celého stĺpca Výdavky v VI. oddieli píše 60 % + odvody a nie iba tých 60 %. Myslím si to správne?
    Ak áno, potom aj pod 11. riadok, kde zaškrtol "uplatňuje si výdavky percentom" má písať tú istú čiastku, akú písal v celom stĺpci 2 Výdavky?
    Díky pekne
    Pri uplatňovaní paušálnych výdavkov:

    Oddiel VI, tab. č. 1:
    r. 2: 60% výdavky + zaplatené odvody
    r. 9: to isté (ak neboli ešte iné výdavky v r. 1 - 8)
    pod tabuľkou: iba zaplatené odvody

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ave13 Pozri príspevok
    Prosím o radu,

    som podnikateľ účtujúci JU, remeselná živnosť,v daň. priznaní za rok 2009 na r. 69 - Základ dane je suma nižšia ako nezdaniteľná časť na daňovníka, čo je 4 025,70 €. Tým pádom na r. 77 sa uvádza 0, na r. 78 tiež 0. Dobre chápem ? mínusový rozdiel - okolo 1 000 €, si nemôžem uplatniť ako preplatok?
    Jediné čo si môžem požiadať je vyplatenie daňového bonusu.

    Ďakujem za radu.

    presne tak.
    r.77 a 78 = 0 (žiadny mínusový rozdiel)

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Rada by som sa opýtala:
    SZČO, uplatňuje si 60 % výdavkov z príjmov zo živnosti (remeslo), teda v DP B píše v stĺpci Výdavky tých 60 %; alebo 60 % + odvody? Alebo v stĺpci Výdavky píše iba 60 % a dole, pod
    11. riadkom, kde zaškrtol "uplatňuje výdavky percentom z príjmov" píše 60 % + odvody? Alebo tu píše iba výšku odvodov? Nenašla som totiž k tomuto usmernenie.
    Myslím si však, že nakoľko v r. 39 má písať 60 % + odvody, do celého stĺpca Výdavky v VI. oddieli píše 60 % + odvody a nie iba tých 60 %. Myslím si to správne?
    Ak áno, potom aj pod 11. riadok, kde zaškrtol "uplatňuje si výdavky percentom" má písať tú istú čiastku, akú písal v celom stĺpci 2 Výdavky?
    Díky pekne

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Ešte by som dodala k príspevku Ave13, že ak zaplatil nejaké preddavky (napr. podľa par. 43 alebo 35), tieto si taktiež môže vypýtať späť ako preplatok na dani z príjmov, nielen daňový bonus. Ak však nejaký preddavok na dani má.

    Reniq je offline (nepripojený) Reniq

    Reniq
    Mám otázku ohľadom dane z predaja nehnuteľnosti. V roku 2008 som kúpila byt. V minulom roku po 14 mesiacov vlastníctva som ho predala. Náklady na kúpu bytu a rekonštrukciu mierne prevyšujú zisk z predaja. Daňová povinnosť je v mojom prípade 0,- €. Aké doklady mám priložiť k daňovému priznaniu?
    (môj zamestnávateľ za mňa podal za rok 2009 daňové priznanie typu A)

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Ďakujem Ti, Blankake, pomohol si mi. Ja som totiž takýto prípad ešte nemala. Už som opäť múdrejšia.
    Prajem príjemný deň SzabM
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som začiatočníčka v JU. Mám živnostníka, ktorý je zároveň aj zamestnaný. Príjem zo zamestnania má plusom a zo živnosti je v strate. Pri výpočte základu dane sa dajú tieto dva údaje niekde "vykompenzovať"? Keď áno na ktoré riadky v DPFO typ B sa to uvádza. Ďakujem pekne a prajem príjemny deň.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    mamulienka Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som začiatočníčka v JU. Mám živnostníka, ktorý je zároveň aj zamestnaný. Príjem zo zamestnania má plusom a zo živnosti je v strate. Pri výpočte základu dane sa dajú tieto dva údaje niekde "vykompenzovať"? Keď áno na ktoré riadky v DPFO typ B sa to uvádza. Ďakujem pekne a prajem príjemny deň.
    r. 34 úhrn príjmov od zamestnávateľov
    r.35 úhrn poistného
    r.37 ZD
    to sa vyplna z tlačiva od zamestnávateľa
    potom sa ZD píše do r.58. Len si čítajte vysvetlivky, riadky na seba naväzujú

    živnosť VI. odddiel, tabuľka č.1

    r.2 príjmy a výdavky

    ....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mamulienka Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som začiatočníčka v JU. Mám živnostníka, ktorý je zároveň aj zamestnaný. Príjem zo zamestnania má plusom a zo živnosti je v strate. Pri výpočte základu dane sa dajú tieto dva údaje niekde "vykompenzovať"? Keď áno na ktoré riadky v DPFO typ B sa to uvádza. Ďakujem pekne a prajem príjemny deň.
    nie, nedá sa vzájomne kompenzovať príjem zo zamestnania (§ 5) so stratou zo živnosti (§6).

    Stratu zo živnosti si môže umoriť v nasledujúcich zdaňovacích obdobiach až do výšky základu dane z podnikania.
    ahojte,mam podat DP B za SZCO, ktory nemal zo svojej cinnosti ziadne prijmy za minuly rok. Takisto pravdepodobne neplatil vobec {alebo len ciastkovo} odvody do ZP a SP. Su moje infocie spravne,ze v tab. 1 budu nuly? Co vsetko mam este vyplnit? A tak isto netusim co s tym neplatenim odvodov...?
    Poprosim o co najpodrobnejsiu odpoved, lebo sa v tychto veciach absolutne nevyznam.

    vopred dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.