Zavrieť

Porady

Prikaz na exekucne zrazky

Dobry den,
prisiel mi prikaz na zacatie exekucie. Hladala som informacie, ale nerozumiem tretinovemu sposobu.
Čista mzda zamestnanca je 140,37 EUR, bez manzelky, dietata.
Nesmiem zrazit zamestnancovi 60% z životného minima t.j. 111,11 EUR. Rozdiel je 29,26 EUR, zaokruhlim na cislo delitelne troma t.j. 27 EUR. A co teraz?
Prosim poradte mi.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    ja mám takýto problém resp. neviem ako máme postupovať - bol nám doručený príkaz na začatie exekúcie, vykonávali sme exekučné zrážky ale teraz došlo k ukončeniu pracovného pomeru a nám do dnešného dňa neboli doručené exekučné príkazy. Máme teraz vrátiť peniaze zamestnancovi alebo aký je postup. Kontaktovali sme aj exekútora ale ostalo to bez odozvy. Ďakujem veľmi pekne
    Katarína Cigánová
    jholubok Pozri príspevok
    ja mám takýto problém resp. neviem ako máme postupovať - bol nám doručený príkaz na začatie exekúcie, vykonávali sme exekučné zrážky ale teraz došlo k ukončeniu pracovného pomeru a nám do dnešného dňa neboli doručené exekučné príkazy. Máme teraz vrátiť peniaze zamestnancovi alebo aký je postup. Kontaktovali sme aj exekútora ale ostalo to bez odozvy. Ďakujem veľmi pekne
    Zatial by som to nechala v depozite firmy , až po písomnom oznámení exekútora by som to vyplatila zamestnancovi . Samozrejme s exekútorom sa pokúšajte skontaktovat či už telefonicky aj písomne , ale určite žiadajte písomnú odpoved.
    Inak sa Vám môže stať , že firma bude zodpovedná za poukazánie príslušnej sumy exekútorovi.

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Súhlasím s Katkou a pridávam,že treba písomne upovedomiť exekúra,že pracovník u Vás ukončil daný prac.pomer.Peniaze by som v žiadnom prípade zam-covi nevracala,počkať na vyjadrenie ex.

    Prikaz na exekucne zrazky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.