Zavrieť

Porady

daň z úrokov

Dobrý deň, prosím o radu ohľadom podania daň. priznania z úrokov na termin. vklade. Neviem aký typ DP mám podať. Na základe čoho sa vypočíta daň a v akej výške? Mám nárok pýtať si takúto daň od daň. úradu?
Ďakujem pekne za každú odpoveĎ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    silvinka31 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu ohľadom podania daň. priznania z úrokov na termin. vklade. Neviem aký typ DP mám podať. Na základe čoho sa vypočíta daň a v akej výške? Mám nárok pýtať si takúto daň od daň. úradu?
    Ďakujem pekne za každú odpoveĎ.
    podávaš DP typ B, úroky sú príjmy z kapitalového majetku, na výpise z účtu máš uvedené úroky a daň z úrokov, kópia výpisu sa prikladá k DP

    nemala si aj iné príjmy počas roka? alebo urobené RZD a vyplatenú ZP? lebo ak áno, tým pádom by si nemala nárok na prémiu ak by si si oddanila úroky.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Záleží od výšky celkových zdaniteľných príjmov.
    Ak sa s nimi zmestíš do odpočítateľných položiek, môžeš zaplatenú daň pýtať späť. Podávaš DPFO typ B.
    Potrebuješ výpisy z vkladov, kde sú uvedené úroky a zrazená daň alebo potvrdenie banky o vyplatení úrokov a zrážke dane (kópiu prikladáš k DP).

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Podávaš DP B. Výšku úrokov vpíšeš do VII. oddielu do r.2 daň-zrážkovú do r.99. Postupuješ podľa poučenia. Je potrebné doložiť aj potvrdenie z banky.
    Ďakujem pekne baby za rady, ale ja som zabudla uviesť, že ide o dôchodkyňu, ktorá si chce podať DP. Nevadí? Diky.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    silvinka31 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne baby za rady, ale ja som zabudla uviesť, že ide o dôchodkyňu, ktorá si chce podať DP. Nevadí? Diky.
    nevadí, ak tie úroky mala do výšky 2012,85, tak bude jej vrátená celá daň z úrokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.