Zavrieť

Porady

danove priznanie - vratia mi nieco?

Dobry den prosim Vas o radu, dala som si danove priznanie, ale neviem ci nie zbytocne. Som na PN tak sa nemam ani ako so zamestnavatelom poradit, iba som mu poslala udaje a dokumenty na danove co chcel.
V roku 2009 som 5 mesiacov este studovala na vyske denne studium, potom som 2 tyzdne bola dobrovolne nezamestnana co som doplatila Social. poistovni, 3 mesiace som bola na Urade prace ako uchadzac o zamestnanie a od septembra som uz robila, hruba mzda 460 Eur. Mozem nejake peniaze ocakavat ci ani nie? Ak ano okolo akej sumy sa to bude pohybovat?
Dakujem velmi pekne, mam z toho danoveho ocividny chaos.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Citácia: "Som na PN tak sa nemam ani ako so zamestnavatelom poradit, iba som mu poslala udaje a dokumenty na danove co chcel".

    Priory1, mne to vychádza tak, že si stále zamestnaná, si na PN a zamestnávateľovi si poslala podklady na ročné zúčtovanie dane. Keby si si sama podala daňové priznanie, tebe by musel zamestnávateľ poskytnúť potvrdenie o príjmoch za rok 2009, a celú zaplatenú daň by ti daňový úrad vrátil.
    Citácia: "Som na PN tak sa nemam ani ako so zamestnavatelom poradit, iba som mu poslala udaje a dokumenty na danove co chcel".

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Z toho, čo je uvedené, nie je možné kvalifikovane odpovedať. Tá hrubá mzdy sa mi zdá nízka za 3 mesiace. Alebo je to za mesiac? Ak bola odpočítaná z príjmu nejaká daň, tak asi tú by ste mali dostať nazad. Ale ozaj z tejto otázky sa to myslím nedá s určitosťou povedať.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ivenka Pozri príspevok
    Z toho čo si napísala, bola daň cca 13€ mesačne x 4, čiže asi 42€
    Tak potom 11,95 € mesačne.

    danove priznanie - vratia mi nieco?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.