Zavrieť

Porady

M1 zo zahraničia, krádež a DPH-Prosim pomoc

Ahojte, prosím poradte mi niekto lebo mám už z toho všetkého chaos. V máji 2009 sme kúpili ako s.r.o. auto z nemecka v technickom nám ho zapísali ako M1. V septembri 2009 nám ho ukradli, tak sme ho odhlásili. Prosím poradte mi ako to je s DPH, pri kúpe sme mali nárok aj na odpočet aj na povinnosť, kde sa to uvádza v priznaní DPH? posiela sa aj súhrnný výkaz DPH? môžte mi povedať aj číslo zákona. A ked nám ho ukradli, mali sme zaplatiť dph z krádeže? môžte mi povedať tiež zákon? máme daňovú kontrolu a ja som prevzala účtovníctvo po kolegyni a mám z toho chaos. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 19.03.10 at 09:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Áno pri krádeži sa z majetku odvádza DPH /pri DHM zo zostatkovej ceny/, skôr by ma zaujímalo na základe čoho ste si v roku 2009 pri aute kategórie M1 odpočítali DPH na vstupe?

    kahu je offline (nepripojený) kahu

    kahu
    Ja práve neviem ako to malo byť s tou DPH pri kúpe toho auta, či sa to má uvádzať v DP a kde?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ako to malo byť s tou DPH som Ti napísal, teda naznačil v roku 2009 pri kúpe auta typu M1 ste nemohli mať nárok na odpočet DPH, jedine že by ste mali v predmete podnikania kúpu, predaj alebo nájom osobných vozidiel, ak teda takú činnosť robíte tak musíte odviesť DPH z celej čiastky keďže auto nebolo v majetku k 31.12.2009. Ak takú činnosť nemáte v predmete činnosti a DPH ste si uplatnili, musíte podať dodatočné DPH za 05/09 predmetnú DPH vrátiť, ak ste si ale DPH neuplatnili tak pri krádeži žiadnu DPH nevysporiadavate, ale to musíš vedieť Ty ako to s DPH v 05/09 na vstupe bolo.

    M1 zo zahraničia, krádež a DPH-Prosim pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.