Zavrieť

Porady

Vymaľovanie fasády - oprava?

Prosím Vás, len by som sa chcela ubezpečiť, že vymaľovanie vonkajšej fasády sídla firmy môžem považovať za opravu, i keď v sumáre výdavky na farbu presiahli za zdaňovacie obdobie 1700 eur? Keďže napr. nejde o zásadnú zmenu technických parametrov majetku, jeho účelu a použitia, rozšírenie príslušenstva...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Prosím Vás, len by som sa chcela ubezpečiť, že vymaľovanie vonkajšej fasády sídla firmy môžem považovať za opravu, i keď v sumáre výdavky na farbu presiahli za zdaňovacie obdobie 1700 eur? Keďže napr. nejde o zásadnú zmenu technických parametrov majetku, jeho účelu a použitia, rozšírenie príslušenstva...
    Sú to služby- 511AE.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Tweety Pozri príspevok
    Sú to služby- 511AE.
    Účtujem v JU takže celkom nerozumiem tvojej odpovedi... asi som sa zle vyjadrila, nikto nám neprišiel vymaľovať budovu, urobili sme to svojpomocne, len ten nákup farby neviem či môžem dať jednorázovo do nákladov ako opravu, údržbu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Účtujem v JU takže celkom nerozumiem tvojej odpovedi... asi som sa zle vyjadrila, nikto nám neprišiel vymaľovať budovu, urobili sme to svojpomocne, len ten nákup farby neviem či môžem dať jednorázovo do nákladov ako opravu, údržbu.
    Nenapísala si, o aké účtov. ide, ani to, že ide o svojpomocne vykonané práce, takže preto moja odpoveď bola smerovaná na PÚ.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Viem, priznávam svoju chybu. Takže môžem dať nákup farieb jednorázovo do nákladov? Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Viem, priznávam svoju chybu. Takže môžem dať nákup farieb jednorázovo do nákladov? Ďakujem.
    Kedže píšeš, že je to JÚ, tak to budú VOZD.

    Vymaľovanie fasády - oprava?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.