Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ A

Pekný deň želám,

chcel by som sa opýtať či môže daňový subjekt, ktorý počas minulého roka poberal príjmy na základe dohody o vykonaný práce, znížiť základ dane o poistné, ktoré platil v zdravotnej poisťovni ako samo platiteľ v roku 2009. Čiže v januári 2009 zaplatené poistné za december 2008 + 11 mesiacov roku 2009 (január - november 2009)?Musím zaslať kópie ústrižkov z pošty ako prílohu daňového priznania?

vďaka za akékoľvek info
Naposledy upravil joey1986 : 20.03.10 at 15:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ano, môže si znížiť základ dane o zaplatené poistné samoplatitela

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    joey1986 Pozri príspevok
    Pekný deň želám,

    chcel by som sa opýtať či môže daňový subjekt, ktorý počas minulého roka poberal príjmy na základe dohody o vykonaný práce, znížiť základ dane o poistné, ktoré platil v zdravotnej poisťovni ako samo platiteľ v roku 2009. Čiže v januári 2009 zaplatené poistné za december 2008 + 11 mesiacov roku 2009 (január - november 2009)?Musím zaslať kópie ústrižkov z pošty ako prílohu daňového priznania?

    vďaka za akékoľvek info
    Aký mal príjem z dohôd ?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás, prosím o radu. Ak mal zamestnanec v roku 2009 dvoch zamestnávateľov, u jedného pracoval 8 mesiacov u druhého 4 mesiace do riadku 45b tlačiva DP A mám napísať počet mesiacov 12? Ďakujem.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás, prosím o radu. Ak mal zamestnanec v roku 2009 dvoch zamestnávateľov, u jedného pracoval 8 mesiacov u druhého 4 mesiace do riadku 45b tlačiva DP A mám napísať počet mesiacov 12? Ďakujem.
    áno, zaratáva sa všetkých 12 mesiacov na vyplatenie ZP, pretože v každom mesiaci mal zdaniteľné príjmy, bez ohľadu na zmenu zamestnávateľa

    a mal ten zamestnanec zmluvu na hlavný pracovný pomer?

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    joey1986 Pozri príspevok
    a musí priložiť výpis z účtu alebo niečo iné ako prílohu DP?
    Prilohou bude potvrdenie od oboch zamestnávateľov o príjme.

    Teda ak si neuplatnuješ aj niečo iné. Danový bonus, alebo nejaké iné nezdaniteľné položky.

    Daňové priznanie typ A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.