Zavrieť

Porady

Softvér- rozšírenie z verzie 8 na v.9 - UPDATE?

Dosť veľa som si na Porade prečítala o update a upgrade, ale stále mi v tom nie je jasno a neviem sa rozhodnúť čo robiť v mojom prípade. Máme zakúpený softvér a prišla mi faktúra, v ktorej ide o rozšírenie tohto softvéru z verzie 8 na verziu 9, takže pôjde o update? A to znamená, že výdavky môžem dať jednorázovo do nákladov (jednoduché účtovníctvo, prevádzková réžia)? Ďakujem krásne za odpoveď tomu, kto v tom má jasnejšie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    rodina1 Pozri príspevok
    V uvedenom prípade pôjde o upgrade a výdavky môžeš dať do prevádzkovej réžie jednorázovo.
    A ako tu bude v prípade UPDATE?

    Doporučujem si prečítať:

    http://www.porada.sk/t107259-upgrade-softveru.html
    http://www.porada.sk/t123294-nehmotny-majetok.html
    http://www.porada.sk/t39451-upgrate-...-software.html

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Dosť veľa som si na Porade prečítala o update a upgrade, ale stále mi v tom nie je jasno a neviem sa rozhodnúť čo robiť v mojom prípade. Máme zakúpený softvér a prišla mi faktúra, v ktorej ide o rozšírenie tohto softvéru z verzie 8 na verziu 9, takže pôjde o update? A to znamená, že výdavky môžem dať jednorázovo do nákladov (jednoduché účtovníctvo, prevádzková réžia)? Ďakujem krásne za odpoveď tomu, kto v tom má jasnejšie
    V uvedenom prípade pôjde o upgrade a výdavky môžeš dať do prevádzkovej réžie jednorázovo.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Postupy účtovania pre JÚ:
    (8) Ako dlhodobý nehmotný majetok sa účtuje softvér bez ohľadu na to, či je alebo nie je predmetom autorských práv, ak je
    a) kúpený samostatne, a nie je súčasťou dodávky hardvéru a jeho ocenenia,
    b) vytvorený vlastnou činnosťou za účelom používania pre potreby účtovnej jednotky alebo na účely obchodovania s ním, ak nejde o softvér na zákazku alebo o súčasť dodávky hardvéru.
    .
    .
    .
    (11) Nehmotný majetok, ktorého ocenenie nie je vyššie ako suma podľa osobitného predpisu14), možno zaradiť do dlhodobého nehmotného majetku, ak doba použiteľnosti tohto majetku je dlhšia ako jeden rok. Ak účtovná jednotka takýto nehmotný majetok nezaradí do dlhodobého nehmotného majetku, účtuje sa podľa § 4 ods. 6 písm. e) piateho bodu.

    Takže ho môže zaúčtovať ako prevádzková réžia.


    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Rodina1, s týmto sa dá len súhlasiť, ale Ty si napísala, že upgrade je prevádzková réžia.
    Nie vždy, len do 1700 €, pretože
    upgrade = technické zhodnotenie
    update - bez ohľadu na sumu = prevádzková réžia

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Pisateľka písala, že softvér bol zmenený z verzie 8 na verziu 9.
    Podľa prispievateľa "chlap" v téme http://www.porada.sk/t39451-upgrate-...-software.html príspevok 5
    GRADE = stupeň ..... UP-GRADE znamená zvýšenie stupňa
    DATE = dátum (v tomto zmysle aktuálnosť) .... UP-DATE znamená zvýšenie aktuálnosti, t.j. aktualizácia.
    brala som to ako zvýšenie stupňa.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Presne tak, ide o zvýšenie stupňa, v príspevku 2 si to ako myslela?
    upgrade (zvýšenie stupňa) = prevádzková réžia?
    Akurát ma prekvapilo, že si takto odpovedala, hoci nevieš cenu upgrade-u...
    Naposledy upravil Rozalka : 21.03.10 at 10:57

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Beriem to ako upgrade, cena je 500 eur, dala som do prevádzkovej réžie. Ďakujem krásne za odpovede!

    Softvér- rozšírenie z verzie 8 na v.9 - UPDATE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.