Zavrieť

Porady

dotácia z ÚP a zdanenie

Som si vedomá, že na porade sa píše na túto tému veľa, ale pre nedostatok času by som bola rada keby mi niekto odpovedal. V roku 2008 bola prijatá dotácia z ÚP a v tomto roku bola zdanená čiastka dotácie + príjem paušálom 40%( je to správny postup?Nemala byť v tomto prípade zdanená celá dotácia?) V tomto roku však by mi bolo lepšie DP urobiť normálnymi výdavkami( nie paušálom) + (prípadne aj zostatok zvyšnej dotácie). V roku 2008 som dotyčnému nespracovávala DP. Ale nie som si istá týmto postupom.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Danuulienka Pozri príspevok
    Som si vedomá, že na porade sa píše na túto tému veľa, ale pre nedostatok času by som bola rada keby mi niekto odpovedal. V roku 2008 bola prijatá dotácia z ÚP a v tomto roku bola zdanená čiastka dotácie + príjem paušálom 40%( je to správny postup?Nemala byť v tomto prípade zdanená celá dotácia?) V tomto roku však by mi bolo lepšie DP urobiť normálnymi výdavkami( nie paušálom) + (prípadne aj zostatok zvyšnej dotácie). V roku 2008 som dotyčnému nespracovávala DP. Ale nie som si istá týmto postupom.
    Ďakujem
    ak sa uplatňujú paušálne výdaje, vstupuje do príjmov celá výška dotácie, bez ohľadu na to, koľko bolo vyčerpanej, takže za rok 2008 to bude treba dodaniť

    pri vedení jedn. účtovníctva uplatňuješ len tú časť dotácie, ktorá bola skutočne vyčerpaná, zbytok ostáva v PNZD

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No ja by som povedala, že nesprávny postup. Naozaj mala byť dotácia zdanená celá v roku prijatia ak daňovník uplatňoval paušalne výdavky.

    Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

    Danuulienka
    ďakujem veľmi pekne, chcela som sa uistiť. Ten postup v roku 2008 sa mi nezdal správny, len neviem ako to skutočne poopravovať a čas strašne beží a pár dní a je 31.3.2010.

    dotácia z ÚP a zdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.