Zavrieť

Porady

Účet 701 - nesedí mi

Ahojte, vopred Vás prosím o trpezlivosť. Nesedí mi totiž účet 701. na konci roku 2008 nám vyšiel zisk. v uzávierk. operáciách som zaúčtovala daň z príjmu 591/341 584,- Sk. Ale teraz mi nesedí účet 701 k 1.1.2009. Nesedí mi o sumu 12 948 Sk, čo je presne HV pred zdanením mínus daň na úhradu.neviete kde je problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JarkaL Pozri príspevok
    Veď to je nerozdelený zisk - treba ho na základe rozhodnutia spoločníkov na valnom zhromaždení preúčtovať.
    JarkaL neviem s týmto súhlasiť. Momentálne sa rieší účet 701, a tam nepotrebuješ rozhodnutie VZ. To bude potrebné až neskôr keď sa bude hosp.výsledok preúčtovávať ....

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    kacena666 Pozri príspevok
    Ahojte, vopred Vás prosím o trpezlivosť. Nesedí mi totiž účet 701. na konci roku 2008 nám vyšiel zisk. v uzávierk. operáciách som zaúčtovala daň z príjmu 591/341 584,- Sk. Ale teraz mi nesedí účet 701 k 1.1.2009. Nesedí mi o sumu 12 948 Sk, čo je presne HV pred zdanením mínus daň na úhradu.neviete kde je problém?
    Čiže je to presne HV po zdanení. Neviem v akom programe robíš, ale pri doúčtovaní uzávierkových zápisov Ti malo preúčtovať HV na účet 431. Ak ho máš po prevode roka (čiže v roku 2009) na účte 431, tak je ok, ak nie, musíš preúčtovať interným dokladom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Treba zaúčtovať 701/431 tých 12948 Sk (samozrejme prepočítané na eura). Na účte 701 ti chýba hospodársky výsledok.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Evidentne nemáš v PS zaúčtovaný HV /429,79 EUR/ na účte 431XX, aký software používaš?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    3x v rovnakom čase, rovnaká podstata odpovede.....

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Veď to je nerozdelený zisk - treba ho na základe rozhodnutia spoločníkov na valnom zhromaždení preúčtovať.
    Naposledy upravil JarkaL : 22.03.10 at 14:31

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    3x v rovnakom čase, rovnaká podstata odpovede.....

    Zoli, to je fakt zhoda náhod, však? A že dokonca 3x...

    kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

    kacena666
    Jeminenky, vy ste úžasný, až ma to normálne dojalo, koľká ochota. Ste super, ďakujem Vám veľmi pekne.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Áno, len mne 701/431 robí SW sám a mne kým nemám preúčtovaný 431 na 428 (alebo429), tak mi o sumu HV nesedí Súvaha (tá čo sa podáva na DU). Takže mňa napadlo hneď toto. Až po Vás som si všimla že sa rieši len tá 701.

    Účet 701 - nesedí mi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.