Zavrieť

Porady

nulové príjmy na živnosť a povinnosť podať DP

Chcel by som sa spýtať či mám povinosť podať daňové priznanie keď som nemal žiadne príjmy na živnosť a nemám iné príjmy resp. či mám podať nulové daňové priznanie typu B. ako to je potom so sociálkou(podať výpis na sociálnu poisťovňu s nulovými príjmami a výdavkami? a zdravotnou poisťovňou? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Juraj727 Pozri príspevok
    Chcel by som sa spýtať či mám povinosť podať daňové priznanie keď som nemal žiadne príjmy na živnosť a nemám iné príjmy resp. či mám podať nulové daňové priznanie typu B. ako to je potom so sociálkou(podať výpis na sociálnu poisťovňu s nulovými príjmami a výdavkami? a zdravotnou poisťovňou? ďakujem
    Nepostačujúce informácie .Prosím doplniť :

    Celkom príjem za rok 2009 = 0
    Výdaj celkom/včetne odvodov do ZP a SP/ = ?

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Odvody by mali byť, teda mali sa platiť.
    Ja mám tiež takýto prípad, príjem zo živnosti žiadny, odvody do poisťovne žiadne - teda nezaplatený ani jeden cent.
    DP zo živnosti musím podať, no podám ho nulové.
    PS existujú aj takýto živnostníci...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Juraj727 Pozri príspevok
    celkový príjem za rok 2009 §5-8 je 0,-Eur
    odvody na SP a ZP 0,-Eur
    Urob si DP, aj nulové lebo DU ťa môže vyzvať k tomu. Alebo im pošli vyhlásenie, že tvoj príjem je nizky a DP nepodaj.

    kapua je offline (nepripojený) kapua

    kapua
    dobry vecer, zivnost som pozastavil v roku 2005 na 36 mesiacov, automaticky sa mi obnovila v 2008, ale nakolko som bol dlhodobo v zahranici tak zivnost trvala do 2010 kedy som ju bol opat pozastavit, vo VSZP mi povedali ze za obdobie 2008-2010 budem musiet spatne zaplatit poistne, je to korektna informacia? v tom obdobi som nemal ziadne prijmy zo zivnosti a bol som zamestnany mimo slovenska kde som aj odvadzal zdravotne poistenie, resp. moj zamestnavatel
    dakujem
    Naposledy upravil kapua : 05.09.11 at 22:43

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    radšej podať DP aj ked nevznika jednoznačne povinnosť ho podať
    /nedosiahol sa požadovaný príjem/

    uradnici radi tlačia a prijimaju rozne papiere, biju na ne pečiatky a ukladaju ich do fasciklov

    a myslia si,že akí sú nepostradateľní....

    nulové príjmy na živnosť a povinnosť podať DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.