Zavrieť

Porady

RZZP 2009 - prijem len zo závislej činnosti, SZCO nulovy prijem

dobry vecer ,
rada by som sa opytala, od 10.2.2009-31.12.2009 som pracovala na TPP v jednom podniku (zaklad dane z DP cca 4500 EUR), pricom som si musela kvoli planovanym zmenam otvorit zivnost od 1.9.2009,ktorá dodnes trvá, avsak ku reorganizacii nedoslo a tak som ako SZCO nemala ziadny prijem v roku 2009, len z vyssie zmienenej zavislej cinnosti, z ktorej som odvadzala aj poistne do ZP, a iny prijem som nemala. Mala som aj pracovny uraz a 3 tyzdne PN, pricom mi bol vyplateny socialnou poistovnou aj urazovy priplatok

Prosim vas :
1.postupujem spravne ak pouzijem tlaciva S, SA, aj SB?
2. bude v SB nula ako základ dane z príjmov FO?
3. ake potvrdenia prilozit k RZZP?
4. mam k prijmu od zamestnavatela v SA pripocitat aj vyplatenu PN a urazovy priplatok od socialnej poistovne alebo sa to nezohladnuje ?

dakujem Vam za odpoved, verim ze aj inym pomoze tato informacia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    quercus3 je offline (nepripojený) quercus3

    quercus3
    quercus3 Pozri príspevok
    dobry vecer ,
    rada by som sa opytala, od 10.2.2009-31.12.2009 som pracovala na TPP v jednom podniku (zaklad dane z DP cca 4500 EUR), pricom som si musela kvoli planovanym zmenam otvorit zivnost od 1.9.2009,ktorá dodnes trvá, avsak ku reorganizacii nedoslo a tak som ako SZCO nemala ziadny prijem v roku 2009, len z vyssie zmienenej zavislej cinnosti, z ktorej som odvadzala aj poistne do ZP, a iny prijem som nemala. Mala som aj pracovny uraz a 3 tyzdne PN, pricom mi bol vyplateny socialnou poistovnou aj urazovy priplatok

    Prosim vas :
    1.postupujem spravne ak pouzijem tlaciva S, SA, aj SB?
    2. bude v SB nula ako základ dane z príjmov FO?
    3. ake potvrdenia prilozit k RZZP?
    4. mam k prijmu od zamestnavatela v SA pripocitat aj vyplatenu PN a urazovy priplatok od socialnej poistovne alebo sa to nezohladnuje ?

    dakujem Vam za odpoved, verim ze aj inym pomoze tato informacia.

    nevedel by prosim niekto poradit?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    quercus3 Pozri príspevok
    dobry vecer ,
    rada by som sa opytala, od 10.2.2009-31.12.2009 som pracovala na TPP v jednom podniku (zaklad dane z DP cca 4500 EUR), pricom som si musela kvoli planovanym zmenam otvorit zivnost od 1.9.2009,ktorá dodnes trvá, avsak ku reorganizacii nedoslo a tak som ako SZCO nemala ziadny prijem v roku 2009, len z vyssie zmienenej zavislej cinnosti, z ktorej som odvadzala aj poistne do ZP, a iny prijem som nemala. Mala som aj pracovny uraz a 3 tyzdne PN, pricom mi bol vyplateny socialnou poistovnou aj urazovy priplatok

    Prosim vas :
    1.postupujem spravne ak pouzijem tlaciva S, SA, aj SB? áno
    2. bude v SB nula ako základ dane z príjmov FO? áno (pokiaľ aj do daňov.priznania dávaš nulu)
    3. ake potvrdenia prilozit k RZZP? iba Doklad o výške príjmu a preddavkov od zamestnávateľa
    4. mam k prijmu od zamestnavatela v SA pripocitat aj vyplatenu PN a urazovy priplatok od socialnej poistovne alebo sa to nezohladnuje ? Nie

    dakujem Vam za odpoved, verim ze aj inym pomoze tato informacia.
    odpovede červeným

    quercus3 je offline (nepripojený) quercus3

    quercus3
    Dakujem velmi pekne Andyke!

    robila som DP typ B a oddieli VI. som zo živnosti neuviedla nič, potom mám do RZZP uviesť tú nulu, alebo mám podať opravné DP?

    quercus3 je offline (nepripojený) quercus3

    quercus3
    nerozumiem,

    nespravila som chybu ze som nenapisala v DP typ B nulu?
    a potom do RZZP uviest nulu ci neuviest?

    som zamotanaaaaa

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nulu do príjmov a do výdavkov do DP nepíšeme (iba zdanit.príjmy)
    Nevyplnené riadky sa považujú za nulu.

    RZZP 2009 - prijem len zo závislej činnosti, SZCO nulovy prijem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.