Zavrieť

Porady

SZČO a výdavky %

SZČO mesačne faktúrovala služby vo výške 1000,- EURinej firme. Tá jej z každej úhrady strhla 100 eur a na účet poslala len 900 EUR. Zrážka bola za poskytnuté sklad.priestory. Na tieto priestory nie je zmluva, ale je fakt, že sa využívajú SZČO. Podľa mňa mala byť faktúra a následne zápočet. Nedopátrala som sa ako to má uvedená firma v účtovníctve a jej vypadli faktúry zo salda. SZČO si ale uplatňuje výdavky % a podľa mňa jej príjem je 1000,- EUR a nie 900. Aký máte nato názor ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mali vám faktúrovať prenájom priestorov a na základe prijatých faktúr ste mohli robiť zápočet pohľadávok a záväzkov

    V DP uvádzaš len skutočne uhradené príjmy v roku 2009, takže len tých 900 € mesačne, nie tisíc - krát počet mesiacov

    ostáva ti pohľadávka vo výške 100 € z každej faktúry x počet mesiacov

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    AdrianaA Pozri príspevok
    No a keby bol zápočet na tých zvyšných 100, tak príjem je rovných 1000,- EUR.
    áno, vtedy by bol príjem 1000 €, treba to dať na poriadok, lebo stále vám tam bude visieť tých 100 € každý mesiac

    a im netreba faktúry? veď je to pre nich zdaniteľný príjem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    AdrianaA Pozri príspevok
    SZČO mesačne faktúrovala služby vo výške 1000,- EURinej firme. Tá jej z každej úhrady strhla 100 eur a na účet poslala len 900 EUR. Zrážka bola za poskytnuté sklad.priestory. Na tieto priestory nie je zmluva, ale je fakt, že sa využívajú SZČO. Podľa mňa mala byť faktúra a následne zápočet. Nedopátrala som sa ako to má uvedená firma v účtovníctve a jej vypadli faktúry zo salda. SZČO si ale uplatňuje výdavky % a podľa mňa jej príjem je 1000,- EUR a nie 900. Aký máte nato názor ?
    Treba si pohovoriť s podnikateľom aby to spoločnou dohodu dali poriadku , lebo v tomto prípade je on škodný .
    Čo sa týka nájmu , je potrebné tento nájom riešiť zmluvne, lebo stále podniká v určitých priestoroch na čierno .
    Osobnou dohodou dotiahnúť aj tých 100 euro mesačne , lebo to nie je až tak malá čiastka pre drobného živnostníka .

    AK by sa rozhodol ukončiť podnikanie , tak všetky čiastky,ktoré neboli doposiaľ uhradené musí zahrnúť do základu dane .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.