Zavrieť

Porady

Daňové priznanie živnostníka, ktorý ukončil činnosť

Uz som si tu nieco precital ale poprosim o usmernenie.13.03.2009 ukoncena zivnost,predchadzajuce obdobia =pausalne vydavky.Ako na DP?
Zasoby nemam ziadne,pohladavky vsetky uhradene do ukoncenia zivnosti.Odvody zaplatene za 1,2 2009,za obdobie od 1.3-13.3 2009 nic.Prijmy mi vychadzaju mensie nez zaplatene odvody. Ako na to???? Prijmy su mi jasne ale ako riesit vydavky.

A este mam jednu otazocku: odpocitatelna polozka na manzelu 4025,70 - hruby prijem-odvody.Zahrnut do prijmu aj preplatok z RZZP,ktory priznavala v DP ako prijem zo ZČ ????

Dakujem vsetkym za ochotu a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Riki0 Pozri príspevok
    Uz som si tu nieco precital ale poprosim o usmernenie.13.03.2009 ukoncena zivnost,predchadzajuce obdobia =pausalne vydavky.Ako na DP?
    Zasoby nemam ziadne,pohladavky vsetky uhradene do ukoncenia zivnosti.Odvody zaplatene za 1,2 2009,za obdobie od 1.3-13.3 2009 nic.Prijmy mi vychadzaju mensie nez zaplatene odvody. Ako na to???? Prijmy su mi jasne ale ako riesit vydavky.

    A este mam jednu otazocku: odpocitatelna polozka na manzelu 4025,70 - hruby prijem-odvody.Zahrnut do prijmu aj preplatok z RZZP,ktory priznavala v DP ako prijem zo ZČ ????

    Dakujem vsetkym za ochotu a pomoc.
    Prečo riešiš to, že si živnosť ukončil 13.3.2010, teraz sa podáva DP za rok 2009. Tak podáš DP normálne ako keby si nadalej podnikal.

    A obdobie od 1.1. do 13.3.2010 vyporiadaš pri podávaní DP za rok 2010 až v roku 2011.

    Ty sa zrejme pýtaš na stratu čo TI vznikne uplatňovaním paušalnych výdavkov. Tu sa to trošku rozoberalo skús čítať http://www.porada.sk/1349868-post254.html
    Naposledy upravil Xanti : 24.03.10 at 07:32 Dôvod: nepochopenie príspevku

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Riki0 Pozri príspevok
    Poradte niekto prosim
    Riki, kedy si končil živnosť ?

    Porada si veľa pamätá - alebo vyplňaš RZZP a DP vo svojom mene pre celú rodinu ?

    http://www.porada.sk/130764-rzzp-za-...ml#post1325209

    Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

    Riki0
    snazim sa pre celu rodinu..ale ako naschval kazdy ma nejaky ten problemik ..
    zivnost bola ukoncena 13.3.2009

    Daňové priznanie živnostníka, ktorý ukončil činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.