Zavrieť

Porady

vyplnenie tlaciva Dan z prijmu PO

Dobry den,

poprosila by som o Vas o radu. V tomto som zaciatocnik. Kedze doteraz som vyplnala iba tlaciva pre fyzicke osoby, tak by som potrebovala pomoc s nasledujucimi otazkami...
1. Pokial mala s.r.o. hospodarsky vysledok pred zdanenim - 348,6 EUR, tak to dam do danoveho priznanie do riadku 100? Zaklad dane bol teda 349 EUR, to uvadzam tiez niekde v danovom priznani?
2. Kedze s.r.o. sa zalozila od 11/2009, tak mala iba 3 vystavene faktury za sluzby v ciastke 101,4 EUR a 1 dodavatelsku fakturu v ciastke 450 EUR za pravne sluzby so zalozenim s.r.o. Kde to prosim uvadzam v danovom priznani?
3. musi mat s.r.o. v pokladni aj zaciatocny stav, alebo staci "iba" zakladne imanie, z ktoreho bude zatial platit vydavky?

S.r.o. teda mala v roku 2009 iba 3 vystavene faktury, jednu prijatu zalohovu fakturu a nasledne vyuctovaciu fakturu. V pokladni mala iba zakladne imanie a uhradu dodavatelskej faktury. V banke mala prijem z troch vystavenych faktur. A neviem ako mam tieto polozky zadat do danoveho priznania.

Pripadne nie je uz na porade nejaka tema, kde su pomocky k vyplnanie dani z prijmov PO? Oproti dani z prijmov FO sa mi to zda dost zlozite :-(.

Dakujem pekne za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Musíš všetky prípady zaúčtovať, takisto aj súvahu a výkaz ziskov strát a poznámky spraviť. Nemôžeme Ti tu napísať, všetky účtovné operácie.
    AK sro dosiahla stratu 348,60 € tak na r.100 je srata(znamienko mínus). Ak nie sú žiadne pripočitatelné a odpoč.položky, tak r.110-300 nevyplňuješ. A proste pokračuješ podľa toho, čo tam je napísané (k DP je i poučenie a dokonca v každom riadku je uvedené, čo tam ide a z ktorých riadkov sa počíta).
    Vyplníš ešte tabuľku F

    V súvahe v BPO sú údaje z otváracej súvahy.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    dobry den,
    potrebovala by som poradit kam zadat sumu neuhradeneho zavazku v danovom priznani. fa bola splatna 22,12,2007, teda 22,12,2010 uplynulo 36 mesiacov a je to pripocitatelna polozka.
    mohzem to dat do riadku 180?

    a este jedna otazka tykajuca sa odpisov.
    v uctovnictve mam odpisy v sume 7521,14 eur, kedze jeden majetok bol jednorazovo odpisany z dovodu dobropisu na celu sumu majetku. nebol vyradeny z majetku.
    danove odpisy mi tvoria sumu 6506,48 rozdiel medzi DO a UO zapisem do riadku 150?

    ako to zapisem do danoveho priznania?
    cast III. B
    r1 7521,14
    r2 7521,14
    r3 0

    Dakujem za radu

    vyplnenie tlaciva Dan z prijmu PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.