Zavrieť

Porady

suvaha a vykaz ziskov

Ahojte chcem sa vas spytat ked si dam tlacit z programu suvahu a vykaz ziskov, ktore chcem zaniest na danovy urad, mam si to dat tlacit na cele eura alebo na dve desatine miesta. Poradte mi prosim dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    books je offline (nepripojený) books

    books
    smachotka Pozri príspevok
    dakujem a nevies mi este poradit na stranke danoveho uradu som si zacala vypisovat tieto vykazy a neviem si poradit s vyberom SK NACE, mala by som ho mat 51.00.0 kúpa a predaj tovaru ale tam mi taky neponuka. Nevies mi poradit aky by som mala vybrat? dakujem
    Skúste tu pohľadať,skopírovala som to od žabinky. Dúfam,že Vám to pomôže.
    A ešte ma napadlo toto:
    http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
    zadaj svoje údaje, možno ti niečo vyhodí.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte chcem sa vas spytat ked si dam tlacit z programu suvahu a vykaz ziskov, ktore chcem zaniest na danovy urad, mam si to dat tlacit na cele eura alebo na dve desatine miesta. Poradte mi prosim dakujem
    Na celé eurá.

    smachotka je offline (nepripojený) smachotka

    smachotka
    dakujem a nevies mi este poradit na stranke danoveho uradu som si zacala vypisovat tieto vykazy a neviem si poradit s vyberom SK NACE, mala by som ho mat 51.00.0 kúpa a predaj tovaru ale tam mi taky neponuka. Nevies mi poradit aky by som mala vybrat? dakujem

    kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

    kacena666
    prosím Vás a do stlpcov bezprostredne predchádzajúce obdobie musím prepočítať údaje z roku 2008 v Sk na EUR? Teda myslím to tak, že údaje v 2008 sú v tis. Sk, to dať na celé koruny a tak prepočítať?

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    údaje z roku 2008 boli v tis. Skk a tú sumu musíš prepočítať kurzom, teda ak bolo v súvahe min. rok 88, musíš vypočítať 88000:30,126

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    ada159 Pozri príspevok
    údaje z roku 2008 boli v tis. Skk a tú sumu musíš prepočítať kurzom, teda ak bolo v súvahe min. rok 88, musíš vypočítať 88000:30,126

    ... "nemusí" v tis. SKK ... môže aj skutočné hodnoty ... ja som to robila tak ... len najskôr musí najvyšší súčtový riadok prerátať, potom nižší súčtový atď. čiže postupuje zhora-nadol ... či?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    kacena666 Pozri príspevok
    prosím Vás a do stlpcov bezprostredne predchádzajúce obdobie musím prepočítať údaje z roku 2008 v Sk na EUR? Teda myslím to tak, že údaje v 2008 sú v tis. Sk, to dať na celé koruny a tak prepočítať?
    máš dve možnosti:
    - vychádzať zo súm v slovenských korunách po ich zaokrúhlení na celé tisíce, teda prerátaš zaokrúhlené stavy konverzným kurzom napr. ak máš na riadku 55 x 1000 / 30,126

    alebo

    - môžeš použiť pri prepočte sumy položiek súvahových a výsledovkových účtov z presných súm v slovenských korunách, t.j. pred zaokrúhlením
    napr. 55 000 / 30,126

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Otázka:
    Ako je správne postupovať v prípade prepočtu porovnateľných údajov z Sk na € pri zostavovaní súvahy a výkazu ziskov a strát k 31.12.2009? Je správny postup, aby sa údaje prepočítavali na € zo skutočný čísel v Sk (nezaokrúhlených) alebo z čísel v tis. Sk (zaokrúhlených)?

    Odpoveď:
    Vychádza sa prioritne z § 3b) opatrenia MFSR o účtovnej závierke č.4455/2003-92.

    § 3b
    (1) Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa na účely vykazovania peňažných údajov v súvahe a výkaze ziskov a strát za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie preradia zostatky súvahových účtov a výsledkových účtov podľa položiek súvahy a výkazu ziskov a strát.
    (2) Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa na účely vykazovania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie prepočítajú sumy položiek súvahových účtov a výsledkových účtov vykazované na jednotlivých riadkoch súvahy a výkazu ziskov a strát zo slovenských korún na eurá konverzným kurzom tak, že pri prepočte spôsobom zhora nadol sa v súvahe najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtových riadkoch 001 a 066 a vo výkaze ziskov a strát sa najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtovom riadku 61.
    (3) Na účely uvádzania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie
    v poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa postupuje primerane podľa odseku 2.
    (4) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v časti E. písm. b) uvádzajú aj informácie o zmene meny, v ktorej sa vedie účtovníctvo a zostavuje účtovná závierka a o prepočte porovnateľných údajov zo slovenských korún na eurá konverzným kurzom vrátane jeho hodnoty.
    (5) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v informáciách uvádzaných v časti H. písm. e) osobitne uvádza aj suma kurzových ziskov účtovaná ku dňu zavedenia eura.
    (6) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v informáciách uvádzaných v časti I. písm. c) osobitne uvádza aj suma kurzových strát účtovaná ku dňu zavedenia eura.

    Keď si to prečítate zistíte, že nie je presne zodpovedaná naša otázka. V jednom usmernení DRSR (viď http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../mp0109uct.pdf) sa uvádza postup prepočtu z čísel v tis. Sk na €, avšak presnosť vo vykazovaní údajov je vždy možná, teda povoľuje sa aj jeden aj druhý spôsob prepočtu.

    suvaha a vykaz ziskov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.