Zavrieť

Porady

stravne-konatel a zaroven zemestananec

Dobry den,
chcel opytat ohladne stravneho pre konatela. Som konatel (zmluva o vykone funkcie) firmy1 a zaroven v inej firme2 som normalne zamestnany (pracovna zmluva). Ako zamestnancovi mi normalne prispievaju na stravu. Mozem si zaroven aj ako konatel prispievat na stavu, napr. kupov stravnych listkov?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Stravovanie sa má poskytovať zamestnancom podľa Zák. práce, ak má pracovnú zmenu dlhšiu ako 4 hodiny. A za zamestnanca sa považuje fyzická osoba, ktorá vykonáva pre zamestnávateľa závislú prácu podľa jeho pokynov za mzdu alebo odmenu. Myslím, že to nie je tvoj prípad, takže podľa mňa vo firme1 nemáš nárok na stravné lístky.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Na konateľa so zmluvou o výkone neplatí Zákonník práce takže bez stravných lístkov

    MIS je offline (nepripojený) MIS

    MIS
    bepo
    Na konateľa so zmluvou o výkone neplatí Zákonník práce takže bez stravných lístkov
    Ale ak mám ako konateľ aj pracovnú zmluvu v tej iste firme, tak mám nárok na stravné lístky. Nemýlim sa? Ak hej, tak musím všetko opravovať.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Nedoriešeným sa mi zdá (legislatívne) ak konateľ vykonáva činnosť pre spoločnosť na základe príkaznej zmluvy. Máte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.

    MIS je offline (nepripojený) MIS

    MIS
    Kým sme boli len konateľmi, nedávali sme si stravné lístky. Bolo to niekde upravené, ale už nepamätám kde. A bolo to pred niekoľkými rokmi, takže neviem, ako je to teraz.
    Ešte ma napadlo, tak z cesty. Chcem si objednať publikáciu PORADCA. Nemáte niekto skúsenosti, aké sú to publikcie z odborného hľadiska? Či je to seriózne alebo je tam veľa bludov? Či to stojí za tie peniaze. Vopred ďakujem za odpoveď.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    MIS
    Kým sme boli len konateľmi, nedávali sme si stravné lístky. Bolo to niekde upravené, ale už nepamätám kde. A bolo to pred niekoľkými rokmi, takže neviem, ako je to teraz.
    Ešte ma napadlo, tak z cesty. Chcem si objednať publikáciu PORADCA. Nemáte niekto skúsenosti, aké sú to publikcie z odborného hľadiska? Či je to seriózne alebo je tam veľa bludov? Či to stojí za tie peniaze. Vopred ďakujem za odpoveď.
    Odoberám už niekoľko rokov (+ zákony I,II a III + Dane a účtovníctvo). Som spokojný, ale s novinkami v legislatíve prichádzajú niekedy s oneskorením.
    Celkovo mi ale vyhovuje a aj cenovo nie je to zlé.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Zamestnávame konateľa na pracovnú zmluvu a lístky dostáva ako každý iný zamestnanec ..........

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Velettka
    Zamestnávame konateľa na pracovnú zmluvu a lístky dostáva ako každý iný zamestnanec ..........
    Samozrejme, že ak je na pracovnú zmluvu, tak sa ho v plnej miere dotýka Zákonník práce, čiže je zamestnancom. Inak nemá nárok.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    STRELEC
    Odoberám už niekoľko rokov (+ zákony I,II a III + Dane a účtovníctvo). Som spokojný, ale s novinkami v legislatíve prichádzajú niekedy s oneskorením.
    Celkovo mi ale vyhovuje a aj cenovo nie je to zlé.
    Odoberám ich aj ja, najmä kvôli tým zákonom ( i keď v priebehu roka je v každom zmena), ale odoberám aj Dane a účtovníctvo-časopis. Ten mi veľa pomáha.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    MIS
    Kým sme boli len konateľmi, nedávali sme si stravné lístky. Bolo to niekde upravené, ale už nepamätám kde. A bolo to pred niekoľkými rokmi, takže neviem, ako je to teraz.
    Ešte ma napadlo, tak z cesty. Chcem si objednať publikáciu PORADCA. Nemáte niekto skúsenosti, aké sú to publikcie z odborného hľadiska? Či je to seriózne alebo je tam veľa bludov? Či to stojí za tie peniaze. Vopred ďakujem za odpoveď.
    Ja odoberám Poradcu podnikateľa - mesačník 13čísel, www.i-poradca.sk. A som veľmi spokojná.

    MIS je offline (nepripojený) MIS

    MIS
    STRELEC
    Odoberám už niekoľko rokov (+ zákony I,II a III + Dane a účtovníctvo). Som spokojný, ale s novinkami v legislatíve prichádzajú niekedy s oneskorením.
    Celkovo mi ale vyhovuje a aj cenovo nie je to zlé.
    Ďakujem za odpoveď. Aj mne sa to zdá cenovo výhodné a je tam toho dosť. Aj zákony, súvzťažnosti a CD. Tak si to zaplatím. Bude to zaujímavé čítanie. V poslednej dobe namiesto beletrie čučíme do zákonov....

    MIS je offline (nepripojený) MIS

    MIS
    endrju

    MIS, v príspevku si sa dopustil(a) dosť závažného odbočenia od témy. Diskusia sa kvôli tomu rozbieha niekoľkými smermi.


    Prosím Ťa, pokús sa v budúcnosti vyvarovať chyby kladenia navzájom nesúvisiach otázok v jednom príspevku. Správne by mali byť otázky k dvom rôznym témam zaradené v dvoch rôznych rubrikách. Uľahčíš orientáciu všetkým budúcim začiatočníkom, ktorí prídu na Poradu po Tebe.
    Ďakujem za pochopenie.
    Ospravedlňujem sa, nechcela som otvárať novú tému pre jednu otázku. Ale ozaj to zneprehľadňuje poradu. Už sa to nestane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.