Zavrieť

Porady

DP typ B - dôchodok a NČZD

Dobrý deň, vypĺňam DP typ B. Jedná sa o SZČO na predčasnom starobnom dôchodku.
Výška dôchodku podľa výpisu z Poštovej banky v r. 09: 3 299,91 eur. Urobila som dobre, že z tejto sumy som odpočítala úroky (0,28 eur)a len rozdiel (3 299,63 eur) uvediem v DP? A potom NČZD na daňovníka bude: 4025,70 - 3299,63 = 726,07 eur? Ďakujem pekne za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Dobrý deň, vypĺňam DP typ B. Jedná sa o SZČO na predčasnom starobnom dôchodku.
    Výška dôchodku podľa výpisu z Poštovej banky v r. 09: 3 299,91 eur. Urobila som dobre, že z tejto sumy som odpočítala úroky (0,28 eur)a len rozdiel (3 299,63 eur) uvediem v DP? A potom NČZD na daňovníka bude: 4025,70 - 3299,63 = 726,07 eur? Ďakujem pekne za odpoveď!
    Áno, nezdaniteľná položka je rozdiel medzi 4025,70 a výškou jeho dôchodku.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Dobrý deň, vypĺňam DP typ B. Jedná sa o SZČO na predčasnom starobnom dôchodku.
    Výška dôchodku podľa výpisu z Poštovej banky v r. 09: 3 299,91 eur. Urobila som dobre, že z tejto sumy som odpočítala úroky (0,28 eur)a len rozdiel (3 299,63 eur) uvediem v DP? A potom NČZD na daňovníka bude: 4025,70 - 3299,63 = 726,07 eur? Ďakujem pekne za odpoveď!
    A bol dôchodca dôchodcom aj k 1.1.2009?
    Čo sa týka výšky vyplateného dôchodku tak potvrdenie o výške vystaví na počkanie SP.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Xanti Pozri príspevok
    A bol dôchodca dôchodcom aj k 1.1.2009?
    Čo sa týka výšky vyplateného dôchodku tak potvrdenie o výške vystaví na počkanie SP.
    Áno bol k 1.1. dôchodca a nestačí potvrdenie ako výpis z bankového účtu?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Áno bol k 1.1. dôchodca a nestačí potvrdenie ako výpis z bankového účtu?
    Priznám sa neviem,
    mne tento výpis aj bez požiadania poslala SP už pred dvoma mesiacmi. Preto viem, že to urobia na počkanie.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Xanti Pozri príspevok
    Priznám sa neviem,
    mne tento výpis aj bez požiadania poslala SP už pred dvoma mesiacmi. Preto viem, že to urobia na počkanie.
    Odpočítam tie úroky od dôchodku... a potom uplatním NČZD vo výške rozdielu čiže 726,07 eur...dúfam že správne konám.

    DP typ B - dôchodok a NČZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.