Zavrieť

Porady

szčo a rzzp

dobrý den, chcela by som sa opýtať ohladne rzzp szčo. mám jedného živnostníka mal základ dane 646,2 eur, žiadne poistné za rok 2009 nezaplatil, chcem sa opýtať aký bude nedoplatok do zdravotnej poisťovne mne to vyšlo 42,27 eur. je to správne, lebo sa mi to nezdá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    MM bola od 1.1.2006 do 30.9.2006 - 6900,-SKK - ZP - 966,- SKK

    a od 1.10.2006 - 7600,-SKK - ZP - 1064,- SKK

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Odvod do ZP pre celý rok 2006 bol 966,- Skk. Zvýšenie mzdy v oktobri 2006 sa prvy krat odzrkadlilo na zvyseni odvodov az za obdobie januar 2007, splatné do 8.2.2007

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    Tak, tak celý rok 2006 bolo ZP - 966,-SK správne

    podľa novej MM sa potom platili od 1.1.2007 - 1064,-SK

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Nemám narýchlo kalkulačku, ale /646,2 : 2,14/ x 14%. To si asi takto rátala, ale neviem prečo neplatil. Ak bol popri tom aj zamestnaný, tak nedoplatok je dobrý, ale ak bol len SZČO, tak nedoplatok bude vo výške min.odvodov.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    dakujem, vyšlo mi to tých 42,27. som si myslela, že živnostník musí vždy zaplatiť tých 41,37 za mesiac.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    perta Pozri príspevok
    dakujem, vyšlo mi to tých 42,27. som si myslela, že živnostník musí vždy zaplatiť tých 41,37 za mesiac.
    áno, ak nemá aj príjem zo zamestnania, tak musí zaplatiť to minimum-41,37 za mesiac, takže nedoplatok bude mať o hodne vyšší.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    dakujem, už som na to prišla, nemala som vyplnenú tú tabulku s minimálnym základom, preto mi to tak blbo vyšlo. veľmi pekne dakujem a prepáčte

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    perta Pozri príspevok
    dakujem, už som na to prišla, nemala som vyplnenú tú tabulku s minimálnym základom, preto mi to tak blbo vyšlo. veľmi pekne dakujem a prepáčte
    A SZČO odkážte nech si preddavky platí mesačne.Môže dostať pokutu.

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    RZZP za rok 2006 - prosím o pomoc!
    Živnostník prišiel za mnou s požiadavkou RZZP 2006, keďže ho v ZP nemajú, vtedy som mu ešte nerobila účtovníctvo. Samozrejme neplatil ZP. Potrebujem údaje o min. mzde / 6900? celý rok?/ a poistné koľko mal zaplatiť / 966? celý rok?/ Také staré údaje už tu neviem nikde nájsť, pomôže mi niekto?

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Ďakujem pekne, len ešte detail - celý rok 2006 bolo ZP 966, nie? až od januára 2007 1064,-

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.