Zavrieť

Porady

Výkazy - Alfa

Dobrý večer, prosím Vás, koľko strán má výkaz o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch? Ja som si dala vytlačiť z alfy, a vytlačilo mi len titulnú stranu. Neviem, či mám správne uvedené položky. Mám zaúčtovanú iba dotáciu a čerpanie cez dve položky. Zvyšok nevyčerpaná. Musím tie výkazy priložiť k DP ako prílohy? Prílohy mám potvrdenie od zamestnávateľa a potvrdenie o životnom poistení. Stačí to? Som SZČO a zamestnanec - závislá činnosť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    Kazdy výkaz má mať 2 strany. V alfe si to musis nastavit:
    Vyberies si na tlac výkaz das ok vybehne ti taka tabulka ze vystupne zariadenie a tam dole mas druh zostavy a vyberies informativne tlacivo strana 2.A vytlacis. Vykazy potom pridas k DP.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    je to veľký problém nájsť na porade témy o dotácii, preštudovať ich a potom sa pýtať? Nie si tu mesiac!
    Ale aby si nepovedala: toľko, koľko si z dotácie vyčerpala, toľko patrí do iného príjmu. Účtuješ to 31.12. interným dokladom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    editasara Pozri príspevok
    ďakujem, idem skúšať.
    tlačíš tretí typ výkazu, ktorý je obojstranný

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Ďakujem, už to mám, no mohol by mi to niekto z Vás šikovných odobriť? Pohľadávku mám -3775, krátkodobý fin.majetok 2675. majetok celkom -1100, záväzky -1100, záväzky celkom -1100. Môžu byť mínusové položky, alebo som to zaradila niekde do zlého stĺpca?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    editasara Pozri príspevok
    Ďakujem, už to mám, no mohol by mi to niekto z Vás šikovných odobriť? Pohľadávku mám -3775, krátkodobý fin.majetok 2675. majetok celkom -1100, záväzky -1100, záväzky celkom -1100. Môžu byť mínusové položky, alebo som to zaradila niekde do zlého stĺpca?
    Editka a metodu pokus-omyl skúšaš len na sebe, alebo aj na klientoch ?
    Správnosť takto zadaných údajov ti na PORADe nepotvrdí ani veštica.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Ja len na sebe, nikdy v živote by som si "toto" nezobrala na zodpovednosť za niekoho iného. Veronika, ja tam toho veľa nemám iba dve položky z čerpania dotácie a šupla som to výdavok-bankové účty a výdavok tovar. To bola jedna úhrada, tak aj druhá úhrada a nakoniec tým interným dokladom som tie výdavky dala na položku ovplyvňujúcu ZD. To sa mi zdá mám dobre, ale ten výkaz o majetku, tak z toho som vedľa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    editasara Pozri príspevok
    Ja len na sebe, nikdy v živote by som si "toto" nezobrala na zodpovednosť za niekoho iného. Veronika, ja tam toho veľa nemám iba dve položky z čerpania dotácie a šupla som to výdavok-bankové účty a výdavok tovar. To bola jedna úhrada, tak aj druhá úhrada a nakoniec tým interným dokladom som tie výdavky dala na položku ovplyvňujúcu ZD. To sa mi zdá mám dobre, ale ten výkaz o majetku, tak z toho som vedľa.
    Dotáciu na nákup tovaru si určite nedostala, aj keď si čerpanie na tento účel použila. Ak som to správne pochopila, celé to tvoje účtovanie je zlé - preto ti vychádzajú také "haluze" vo výkazoch.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Dotáciu mám príjem banka, príjem NZD. Výdavok mám podľa podnik.plánu - stan na prenájom - veľkoplošný 300€ - banka výdavok, a výdavky odpočítateľné od základu dane-tovar. Je to zlé? Má to byť materiál? či nebodaj réžia?

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    To viem, na konci som interným dokladom dala celú sumu výdavkov k príjmom OZD. Už mám aj kladné čísla, takže všetkým ďakujem.
    Naposledy upravil editasara : 30.03.10 at 04:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.