Zavrieť

Porady

ako dať do nákladov ukradnuté lízované auto

chcel by som vás poprosiť o radu ako a kolko možem dať do nákladov z
auta, ktoré mi ukradli .Presnejšie 2008 roku septembri som kupil auto na lízing s 30% akontáciou , a š ročnými splátkami Prvý rok so odpísal alikvotnú časť z hodnoty auta vrátane alikvot. časti akontácie a na druhý rok mi ho pri 10 splátke ukradli -oktobri.následne po šetrení políciou a nenajdením som bol vyrozumený políciou a dalšie lízingove splátky som nemusel platiť.dostal som splnomocnenie od lízingovej spoločnosti na odhlasenie auta a prehlásenie na mňa z dovodu predčasného ukončenia lízingovej zmluvy z dovodu kradeže.Auto však prepísat nevedeli, nakolko ukradli aj TP -len ho na plícii zablokovali
poistovna do dnešného dna nič nevyplatila mne ani lízingovej spoločnosti , stále prebieha šetrenie v poistovni...možem si dať na rok 2009 t.j ked ho ukradli do nákladov celú zostatkovu hodnotu /akontaciu celú zostávajúcu a 10 splatených splátok ?moja ekonomka to nevie a tvrdí že kým neprebehne zo strany poistevne a lízingovej spoločnostifinančné vysporiadanie sa to nedá.
Celkom tomu nerozumiem , lebo 2010 roku už ho asi tažko dam do nakladov ked ho nemám ,a čo ak poistovna nič nevyplatí a budem ešte musiet doplacat lízingovke?mal u niekto s týmto skúsenosti?
za radu vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ako dať do nákladov ukradnuté lízované auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.