Zavrieť

Porady

Problém s dieťaťom

Prajem Vám dobrý večer,

Prosím Vás o radu.
Možno sme len s priateľkou divný my..ale ozaj neviem povedalo mi viacej ľudí, že je to zvláštne.
Ani neviem ako to mám napísať. U našej skoro 1 a pol ročnej dcérky sme si v poslednom čase všimli že jej ručičky dosť často smerujú rovno k miestam medzi nohami...Jedná sa šúchavé pohyby hore-dole a o dosť dlhšiu dobu...
Prosím nenadávajte mi...Chcem len radu čo to môže byť, či môže tak malé dieťa dojsť na to, že to môže byť prijemné...
Začína nás to dosť znepokojovať a nechcem navštíviť doktora a byť zbytočne trápny možno kvôli ničomu...

Ďakujem Vám za všetky rady....
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pekný večer. Odpoveď na Vašu otázku možno nájdete v tomto článku:

http://www.slobodneunas.estranky.cz/...tal-do-bruska_
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Prečo trápny,
nebrala tvoja dcérka poslednou dobou nejaké lieky? Nikdy nevieš či lieky nespôsobili zvýšenú citlivosť a "svrbivosť".

Ale ak by to bolo z iných dôvodov, tak si myslím, že dcérka z toho vyrastie. Známu upozornili učiteľky v škôlke aby nepanikárila ked uvidí svoje dieťa sa takto "hrať", že u detí je to normálne a vyrastú s toho.

Tak hádam aj u Vašej dcérky ide o prechodný jav.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja som minule niekde čítal, že určitým sposobom už onanujú aj malé deti už-zistia,že im to je príjemné tak to robia.Píšem len čo som čítal,hmhm
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

Xanti Pozri príspevok
Prečo trápny,
nebrala tvoja dcérka poslednou dobou nejaké lieky? Nikdy nevieš či lieky nespôsobili zvýšenú citlivosť a "svrbivosť".

Ale ak by to bolo z iných dôvodov, tak si myslím, že dcérka z toho vyrastie. Známu upozornili učiteľky v škôlke aby nepanikárila ked uvidí svoje dieťa sa takto "hrať", že u detí je to normálne a vyrastú s toho.

Tak hádam aj u Vašej dcérky ide o prechodný jav.
Zdravím Vás,

To bolo to prvé čo sme rozoberali či nemôže ísť o neaké podráždenie prípadne alergickú reakciu...Ale som toho názoru, že ak by je to svrbelo alebo niečo tomu podobné, tak by to bolo častejšie..Ono sa to prejavuje jeden možno 2 krát za deň v trvaní cca 5-6 minút..a potom je kľud...
Len som z toho dosť znepokojený, ozaj to nevyzerá dobre a malému dieťaťu vysvetliť, že sa to nemá bude asi problém...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja som minule niekde čítal, že určitým sposobom už onanujú aj malé deti už-zistia,že im to je príjemné tak to robia.Píšem len čo som čítal,hmhm
tu to je....


http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=396
5 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

rastik000 Pozri príspevok
Ono sa to prejavuje jeden možno 2 krát za deň v trvaní cca 5-6 minút..a potom je kľud...
Len som z toho dosť znepokojený, ozaj to nevyzerá dobre a malému dieťaťu vysvetliť, že sa to nemá bude asi problém...
Nevšímajte si to, je to prirodzené ved aj Stanislav1975 čosi také čítal. Ona s toho vyrastie.
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

[QUOTE=Stanislav 1975;1354668]tu to je....


]

Ďakujem..prečítal som obidva články..a vyzerá to tak, že je to normálny proces...Ale príde mi to hrozne divné u tak malých detí...A zatiaľ čo som poznal veľa známych tak nikdy nehovorili o podobnom probléme...Bol by som veľmi nerád ak by to chcelo prejsť do neakej "závislosti"...A pravdu povediac ma to znepokojuje....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj synček - 23mes. prechádza takou fázou, už pár mesiacov, pri kúpaní je to pravidlom. V pohodičke, vyrastie. Ja som o tom vedela už dávnejšie, tiež som to čítala.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

[QUOTE=rastik000;1354675]
Stanislav 1975 Pozri príspevok
tu to je....


]

Ďakujem..prečítal som obidva články..a vyzerá to tak, že je to normálny proces...Ale príde mi to hrozne divné u tak malých detí...A zatiaľ čo som poznal veľa známych tak nikdy nehovorili o podobnom probléme...Bol by som veľmi nerád ak by to chcelo prejsť do neakej "závislosti"...A pravdu povediac ma to znepokojuje....
nechaj to tak rastík, to je ešte v pohode "závislosť", len keby neboli horšie závislosti...
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

[QUOTE=rastik000;1354675]
Stanislav 1975 Pozri príspevok
tu to je....


]

Ďakujem..prečítal som obidva články..a vyzerá to tak, že je to normálny proces...Ale príde mi to hrozne divné u tak malých detí...A zatiaľ čo som poznal veľa známych tak nikdy nehovorili o podobnom probléme...Bol by som veľmi nerád ak by to chcelo prejsť do neakej "závislosti"...A pravdu povediac ma to znepokojuje....
Je to normálne, som učiteľka v materskej škôlke a môžem potvrdiť, že som sa stretla asi s tromi - štyrmi deťmi, ktoré mali tento problém. Po čase to prestalo.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
Aj synček - 23mes. prechádza takou fázou, už pár mesiacov, pri kúpaní je to pravidlom. V pohodičke, vyrastie. Ja som o tom vedela už dávnejšie, tiež som to čítala.
A niekto z toho nevyrastie nikdy...
to som tiež čítal teda...
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

Takže môžem povedať, že som kľudnejší...Ale od čoho to závisí, že niektoré deti s tým začnú tak "skoro" a niektoré nie? Môže to mať neakú príčinu teda podstatu v tom čo sa deje naookolo alebo tak???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rastik000 Pozri príspevok
Takže môžem povedať, že som kľudnejší...Ale od čoho to závisí, že niektoré deti s tým začnú tak "skoro" a niektoré nie? Môže to mať neakú príčinu teda podstatu v tom čo sa deje naookolo alebo tak???
to ti ja nevím povedať rastík, moc sa tej problematike nerozumiem...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
každý prechádza vývojom, to patrí k tomu. Jeden skôr, iný neskôr, to máš ako zuby, každému dieťaťu rastú inokedy.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

rastik000 Pozri príspevok
Prajem Vám dobrý večer,



Prosím Vás o radu.

Možno sme len s priateľkou divný my..ale ozaj neviem povedalo mi viacej ľudí, že je to zvláštne.

Ani neviem ako to mám napísať. U našej skoro 1 a pol ročnej dcérky sme si v poslednom čase všimli že jej ručičky dosť často smerujú rovno k miestam medzi nohami...Jedná sa šúchavé pohyby hore-dole a o dosť dlhšiu dobu...

Prosím nenadávajte mi...Chcem len radu čo to môže byť, či môže tak malé dieťa dojsť na to, že to môže byť prijemné...

Začína nás to dosť znepokojovať a nechcem navštíviť doktora a byť zbytočne trápny možno kvôli ničomu...



Ďakujem Vám za všetky rady....
...a to som sa divila, keď som si jedného pekného popludnia ľahla na posteľ, moje 6 ročné neterky okamžite boli pri mne, strčili mi bábiku pod tričko, prikázali mi citujem "hekať" a v priebehu 5 minút som nielen počala dieťa (rozumej bábiku) ale aj porodila ....preto od istého času si vždy opatrne líham na posteľ a som v strehu

..tým chcem poukázať na to, že ja v ich veku som určite ako hru neovládala pôrodné techniky ...ani netušíme, čo všetko sa preháňa v hlavách našich detí
1 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Na jednej strane je to prirodzene, no na druhej strane, asi by som to tak nenechala. Kamarátka mala tiez ten problem s malou, ked to asi po 2tyzdnoch neprestala robievat, tak zasla za lekarkou, ta ju odporučila k detskemu gynekologovi a problem sa nasiel /ona si tiez spočiatku myslela, ze je to normalne/.no problem bol v tom, ze sa škrabala kvoli reakcii na mlieko a mliečne vyrobky-to zistili po nejakych testoch gynekol. a alergolog., takze kto vie kde je pravda v tvojom pripade, asi by som to nejako riesila....
4 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

katarina.j Pozri príspevok
Na jednej strane je to prirodzene, no na druhej strane, asi by som to tak nenechala. Kamarátka mala tiez ten problem s malou, ked to asi po 2tyzdnoch neprestala robievat, tak zasla za lekarkou, ta ju odporučila k detskemu gynekologovi a problem sa nasiel /ona si tiez spočiatku myslela, ze je to normalne/.no problem bol v tom, ze sa škrabala kvoli reakcii na mlieko a mliečne vyrobky-to zistili po nejakych testoch gynekol. a alergolog., takze kto vie kde je pravda v tvojom pripade, asi by som to nejako riesila....
Tiež mám záujem to neako riešiť, či už pre dobro malej alebo ak nie, tak poviem narovinu nevyzerá to dobre a aj mi to prekáža...No my to pozorujeme už cca štvrť roka..A stále to isté...Ten istý scenár...Tak už ozaj neviem..či je to "to" alebo niečo iné....
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
rastik000 Pozri príspevok
Tiež mám záujem to neako riešiť, či už pre dobro malej alebo ak nie, tak poviem narovinu nevyzerá to dobre a aj mi to prekáža...No my to pozorujeme už cca štvrť roka..A stále to isté...Ten istý scenár...Tak už ozaj neviem..či je to "to" alebo niečo iné....
tak to nie je detske onanovanie, podla mna to bude v niečom inom hačik, skus zajst s malou k detskej lekarke, opis celu situaciu a skus nech ta posle na gynek. a alergologiu-či to nema z nejakych potravin, alebo z gynek. hladiska-už aj male deti môžu mat rôzne zapaly, kvasinky-tam, aj ked na to pozeras, nie je to vidiet, lebo obe /zapal,kvasinky/ su vylučne vnutorneho charakteru /su v "dierke" kde my nevidime/-sory, ale inak to opisat neviem, nechcem sa tu vulgarne vyjadrovat, ale ked to trva už cca 3mesiace, tak to niečo určite je.Viem ťa pochopit, hlavne ak mate navstevu a dieta si trie určite miesta, je to neprijemne tebe a navsteva aj ked sa tvari-akoze nič nevidi-tak vam je trapne to vysvetlovat čo robi a prečo to robi....a pod. Viem je to chulostive, ale v ziadnom pripade to neber ako tragediu a ani ako ziadny trapas-ked pôjdes k lekarke,radsej skôr ako nikdy....vela stastia /asi som ta moc nepotesila na vikend, ale snazim sa len poradit, keby to nebolo nahodou to, čo ti tu väčšina prezentovala/ dakujem za pochopenie.
1 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

[QUOTE=rastik000;1354675]
Stanislav 1975 Pozri príspevok
tu to je....


]

Ďakujem..prečítal som obidva články..a vyzerá to tak, že je to normálny proces...Ale príde mi to hrozne divné u tak malých detí...A zatiaľ čo som poznal veľa známych tak nikdy nehovorili o podobnom probléme...Bol by som veľmi nerád ak by to chcelo prejsť do neakej "závislosti"...A pravdu povediac ma to znepokojuje....
Ty si jeden z mála, ktorý našiel odvahu o tom probléme hovoriť. Klobúk dolu. Tieto "problémy" nie sú až také zriedkavé ako by sa zdalo. Skôr si daj bacha, aby si neskĺzol až k extrémnej úzkostlivosti.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Citala som niekde, ze dietatu v tom netreba branit, len mu citlivo vysvetlit, ze to nema robit na verejnosti.
A nerobit z toho ziadnu vedu ani tragediu, lebo necitlivy pristup moze poznacit sexualne spravanie dietata az do dospelosti.

A podla toho, co opisujes, vobec nesuhlasim s katarinou.j,je to onania, stretla som sa s tym. U nas je tendencia take veci zakryvat a nehovorit o nich, lebo ludia maju stale vsugerovane, ze o sexualite sa nehovori. Tvarime sa ako keby neexistovala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať