Zavrieť

Porady

Problém s dieťaťom

Prajem Vám dobrý večer,

Prosím Vás o radu.
Možno sme len s priateľkou divný my..ale ozaj neviem povedalo mi viacej ľudí, že je to zvláštne.
Ani neviem ako to mám napísať. U našej skoro 1 a pol ročnej dcérky sme si v poslednom čase všimli že jej ručičky dosť často smerujú rovno k miestam medzi nohami...Jedná sa šúchavé pohyby hore-dole a o dosť dlhšiu dobu...
Prosím nenadávajte mi...Chcem len radu čo to môže byť, či môže tak malé dieťa dojsť na to, že to môže byť prijemné...
Začína nás to dosť znepokojovať a nechcem navštíviť doktora a byť zbytočne trápny možno kvôli ničomu...

Ďakujem Vám za všetky rady....
Usporiadat
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Keď vidíte že to robí, treba ihneď odpútať pozornosť ..zobrať ju na ruky a nejako ju zabaviť..ona to robí, ale nechápe tomu... vy však áno... a záleží len od vás, ako sa celý tento problém bude vyvíjať..držím palce...
1 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

zdenka131 Pozri príspevok
Želám pekný večer. Odpoveď na Vašu otázku možno nájdete v tomto článku:

http://www.slobodneunas.estranky.cz/...tal-do-bruska_
Škoda že nemôžem hodnotiť. Tak iba slovne: SUPER ČLÁNOK
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Treba jej pozornosť zaujať niečím iným, oveľa zaujímavejším, aby to dcérku upútalo a prestala sa venovať sebe.
A takisto nič nedáš za konzultáciu s detskou lekárkou. Istotne vie posúdiť, či ide o problém, alebo je to normálne.
Pravdou je, ako už písali ostatní, že rodičia o svojich deťoch takéto príhody nehovoria, aj keď o nich vedia.
Môj 4 ročný vnúčik má už dávno "preštudované", ako sa dieťatko dostane do bruška aj ako rastie v brušku a ako prichádza na svet. Má peknú knihu, ktorú "číta" už asi od dvoch rokov a za pomoci dospelých ju má naozaj celú prečítanú. Vracia sa k tej knihe stále dookola, nie je to iba o príchode detí na svet, ale je to o všetkých ľudských orgánoch a pod.. Pre zasmiatie, veľmi sa mu páči téma o "prdoch", kde je podrobne rozpísané, čo sa deje v našich črevách
Naposledy upravil mareko : 27.03.10 at 08:49 Dôvod: doplnenie
3 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

[QUOTE=Silvernola;1354820]
rastik000 Pozri príspevok
Ty si jeden z mála, ktorý našiel odvahu o tom probléme hovoriť. Klobúk dolu. Tieto "problémy" nie sú až také zriedkavé ako by sa zdalo. Skôr si daj bacha, aby si neskĺzol až k extrémnej úzkostlivosti.
Ahoj...Ja nemám problém spýtať sa na niečo čo ma trápi ostatných aj keď mi to zrovna prijemné byť nemusí..Ale sme ešte s priateľkou moc mladí a veľmi nerád by sme niečo spravili zle, alebo dovolili, že by sa mohla malá neako trápiť...Tak radšej si nechám vždy poradiť od skúsenejších...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ivka70 Pozri príspevok
Citala som niekde, ze dietatu v tom netreba branit, len mu citlivo vysvetlit, ze to nema robit na verejnosti.
A nerobit z toho ziadnu vedu ani tragediu, lebo necitlivy pristup moze poznacit sexualne spravanie dietata az do dospelosti.

A podla toho, co opisujes, vobec nesuhlasim s katarinou.j,je to onania, stretla som sa s tym. U nas je tendencia take veci zakryvat a nehovorit o nich, lebo ludia maju stale vsugerovane, ze o sexualite sa nehovori. Tvarime sa ako keby neexistovala.
Ja som sa snažila poradiť a vyjadrit sa k teme, takze určite nebude dieta take dlhe obdobie "onanovat",-v odbornej literature je uvedene, že detske onanovanie trva zväčša velmi krátko,nikdy nejde o dlhe obdobie "onanovania",je to skôr jednorazove /pr. raz tyzdenne max.mesiac/ a nie kazdy den. preto som napisala,či nie je problem v niečom inom/zdravotneho pôvodu/.....
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Uz len jeden postreh, ktory mi tu chyba... Aký výraz na tvári Vaše bábo... Podľa výrazu tváre sa dá usúdiť, či sú jeho pocity pozitívne - príjemné a teda ide o onaniu, resp. negatívne - teda má na tvári bolestný výraz a teda ide o nejaký zdravotný problém...
2 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
kyblik Pozri príspevok
Uz len jeden postreh, ktory mi tu chyba... Aký výraz na tvári Vaše bábo... Podľa výrazu tváre sa dá usúdiť, či sú jeho pocity pozitívne - príjemné a teda ide o onaniu, resp. negatívne - teda má na tvári bolestný výraz a teda ide o nejaký zdravotný problém...
No asi 1 a pol ročné dieťa bude vedieť sotva vysvetliť,aky ma z toho pocit. Ved moja kamoška čo mala tento problem, tak da sa povedat ze ma uz slečnu-4r., nič ju nebolelo, len sa stale chytala akoby svrbela /neviem to inak opisat/, az ked to bolo rodičom čudne, že to nejaky cas trva, tak šli k lekarke a ta zistila o čo ide, nešlo o "detske onanovanie" ale o zdrav.problem /o ktorom netušili ze dieta môže mat v pošve nejaku alergiu na potraviny/-priznam sa aj mne to pripadalo dost čudne, ze sa to zobrazilo prave "tam", ale človek asi ozaj nikdy nevie, čo kde ma alebo môže očakavať....a pri deťoch asi este o to viac....
0 0
korcka korcka

korcka je offline (nepripojený) korcka

My máme v rodine 4 deti, švagriná 2 chlapcov s dvojročným odstupom, ja 7 ročné dvojčatá - chlapec a dievča. Všetci prešli touto fázou, ale u každého sa prejavila v inom veku, inou intenzitou a trvala iný čas. Deti intuitívne zistia, ktoré pocity sú im príjemné a nebránia sa im. U mojej dcéry sa to prejavilo skôr, dnes už sme na to prakticky zabudli (?), ale sprchovanie je pre ňu super vec, keď vie na čo má použiť sprchu. Syn to zistil v neskoršom veku, dnes sa skúma každý večer, každé ráno sa "pobrnká", aj v priebehu dňa sa skontroluje. Ja to neriešim, a oni ako začali, tak aj skončia, na verejnosti to nerobia. Dcéra mala nepríjemné pocity len v škôlkarskom období, keď ich učili samostatnej hygiene, a ona sa nedokázala sama po malej potrebe dobre utrieť. Vtedy bola jej pokožka podráždená, začervenaná, aj kúsok papiera navyše svrbel. Ale keby ste si boli veľmi neistí, vyšetrenie u detského Vás možno ukľudní.
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

kyblik Pozri príspevok
Uz len jeden postreh, ktory mi tu chyba... Aký výraz na tvári Vaše bábo... Podľa výrazu tváre sa dá usúdiť, či sú jeho pocity pozitívne - príjemné a teda ide o onaniu, resp. negatívne - teda má na tvári bolestný výraz a teda ide o nejaký zdravotný problém...
Zdravím Vás..

Čo sa týka výrazu..tak, že by išlo o neakú bolesť alebo niečo podobného charakteru to sa povedať podľa výrazu určite nedá...
Ak poviem prestaň, nerob to alebo niečo v tom zmysle tak sa pousmeje..ale to skoro vždy...
Takže tak....
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

rastik000 Pozri príspevok
Takže môžem povedať, že som kľudnejší...Ale od čoho to závisí, že niektoré deti s tým začnú tak "skoro" a niektoré nie? Môže to mať neakú príčinu teda podstatu v tom čo sa deje naookolo alebo tak???

U každého dieťaťa je to iné. Hovorí sa, že deti to robia väčšinou zo stresu, ale nemyslím, že je to pravda. V mojich prípadoch deti určite neboli v strese. Keď sa uložili v škôlke do postieľok a videla som, že to niekto robí, len som upozornila, nech spinká, nech dá ruky von, aby som ich videla a neskôr som to ani neregistrovala. Je to úplne normálne, netreba to pred deťmi rozoberať, aby sa nikto neposmieval. Deti aj tak nevedia vysvetliť, prečo to robia. Prejde to časom samo. Sú deti, ktorím to robí dobre, tak to robia. Ale nie je to žiadna vada. Proste je to tak a nie je to nič vážne. Ak by to samozrejme pretrvávalo dlho, až veľmi dlho, tak potom by som to riešila, skôr nie. To je moja skúsenosť a môj názor.
2 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Vôbec to nie je zvláštne a ani sa zatiaľ nemáte nad čím znepokojovať. Určite by som v tomto veku dieťaťu nič nevysvetľovala. Snažila by som sa však v tej situácii odviesť pozornosť na niečo iné.
1 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

mojej kolegyne dcéra to robila tiež, začala s tým, ked mala tak 3 roky a trvalo to asi 2, teraz je z nej krásna a zdravá takmer 16-ročná slečna, ale može to mať viacero príčin, ak náhodou brala antibiotiká, môže to byť aj nejaká kvasinková infekcia apod.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať