Zavrieť

Porady

Daňový bonus JEDEN, ALEBO OBIDVAJA ?

Daňový bonus (DB) si môže uplatniť len jeden z rodičov ?

A čo keď sú rozvedený? Má to nejaký vplyv na posudzovanie nároku naň ?

Aké prílohy (potvrdenia) treba k D. Priznaniu Typ B. pri uplatnení DB na deti (kópie rodných listov ,a pod.) ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    DB si moze uplatnit iba jeden z rodicov, rozvedni zvycajne nebyvaju obaja s dietatom.

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=797

    Priklada sa kopia rodneho listu, pripadne u deti starsich ako 16 rokov aj potvrdenie o studiu.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Presne tak...

    aj tu je dokaz. Uplatnit si moze iba jeden z danovnikov, a dieta musi zit v jednej domacnosti s danovnikom...

    http://www.finance.sk/dane/informaci...-danovy-bonus/

    Fogino je offline (nepripojený) Fogino

    Fogino
    Syn ma 16 rokov 27.4.2010 musí byt potvrdenie zo školy už v DP za rok 2009?
    Asi nie keď v čase podania DP za 2009 ešte nemal 16 rokov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fogino Pozri príspevok
    Syn ma 16 rokov 27.4.2010 musí byt potvrdenie zo školy už v DP za rok 2009?
    Asi nie keď v čase podania DP za 2009 ešte nemal 16 rokov.
    Nie.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Daňový bonus pri rozvedených rodičov si môže uplatniť len jeden a to ten s ktorým žije dieťa v jednej domácnosti - rodič sa oň stará. Potvrdenie o návšteve školy by som radšej priložila, aby potom dodatočne nepýtali :-)

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Ahojte poraďáci, kamarátkin manžel má príjmy z Nemecka, aj v SR musí podať DP. Podmienky na daňový bonus spĺňa (trvalý pobyt, výška príjmov)...tretie dieťa majú spoločné na tú by teda logicky mal mať nárok na bonus, ďalšie dve deti sú z kamoškinho prvého manželstva, manželstvo je rozvedené, deti žijú v spoločnej domácnosti s matkou a ich druhým otcom.
    Majú menej ako 18 rokv a chodia do školy. Dočítala som sa, že daňový bonus nemožno na deti deliť, môže si teda kamoškin muž uplatňovať daňový bonus na všetky 3 deti?
    Má s tým niekto skúsenosť?
    Vopred ďakujem.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    mimaemma Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, kamarátkin manžel má príjmy z Nemecka, aj v SR musí podať DP. Podmienky na daňový bonus spĺňa (trvalý pobyt, výška príjmov)...tretie dieťa majú spoločné na tú by teda logicky mal mať nárok na bonus, ďalšie dve deti sú z kamoškinho prvého manželstva, manželstvo je rozvedené, deti žijú v spoločnej domácnosti s matkou a ich druhým otcom.
    Majú menej ako 18 rokv a chodia do školy. Dočítala som sa, že daňový bonus nemožno na deti deliť, môže si teda kamoškin muž uplatňovať daňový bonus na všetky 3 deti?
    Má s tým niekto skúsenosť?
    Vopred ďakujem.
    Manžel tvojej kamarátky si môže uplatniť DB na všetky deti.
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...p0109bonus.pdf - str. 4

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Ďakujem moc za rýchlu odpoveď, podľa toho čo som si prečítala by to tak malo byť, len príde nelogické, že človek, ktorý na Slovensku neodvedie žiadnu daň ( všetky príjmy pochádzajú z Nemecka a tam bola daň zaplatená) tak mu ešte štát vráti cca 700 € na daňovom bonuse...na druhej strane im tie prašule prajem :-) len si tým chcem byť 100% istá, nech z toho nie je neskôr problém.

    Daňový bonus JEDEN, ALEBO OBIDVAJA ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.