Zavrieť

Porady

Zrušenie životnej poistky a daň

Za rok 2008 som si uplatnil v paušálnom DP Typ B sumu 345,58€ životnej poistky ,ale v roku 2009 som tú poistku zrušil .

Musím teraz celú tú sumu znovu priznať v DP za rok 2009 ???

A do ktorej kolónky to prirátať ? Normálne do príjmu za výrobky a služby (jednoducho do príjmov)?


Niečo som o tom sledoval v TV ,ale nie dosť pozorne Údajne mám na to 3 roky aby som vrátil daňovému úradu tých 19% z tých 345,58€
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

    JanaJB
    Fogino Pozri príspevok
    Za rok 2008 som si uplatnil v paušálnom DP Typ B sumu 345,58€ životnej poistky ,ale v roku 2009 som tú poistku zrušil .

    Musím teraz celú tú sumu znovu priznať v DP za rok 2009 ???

    A do ktorej kolónky to prirátať ? Normálne do príjmu za výrobky a služby (jednoducho do príjmov)?


    Niečo som o tom sledoval v TV ,ale nie dosť pozorne Údajne mám na to 3 roky aby som vrátil daňovému úradu tých 19% z tých 345,58€
    Vysporiadaš to priamo v DP riadok 67, kde zvyšuješ sumu z riadku 66 o sumu príspevkov a platieb podľa § 11 ods 12 a 13 zákona o DzP.

    Zrušenie životnej poistky a daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.