Zavrieť

Porady

daňové priznanie a príjem v ČR

Ahojte,
prosím o radu ako vyplniť daňové priznanie:. Syn pracoval iba v ČR a v SR
mal príjem z úrokov:/pol roka bol študent a pol roka pracoval/

Z ČR má potvrdenie kde je napísané :

úhrn prijmu zo zav,činnosti : 110 000
úhrn poistného : 37 000
Základ dane 147 000
skutečne zrazená záloha na daň 11 000

úroky zo stavebného sporenia v SR 128,37
daň z úrokov 24,39


Neviem na ktoré riadky daňpového priznania to patrí .
Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    zoi Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím o radu ako vyplniť daňové priznanie:. Syn pracoval iba v ČR a v SR
    mal príjem z úrokov:/pol roka bol študent a pol roka pracoval/

    Z ČR má potvrdenie kde je napísané :

    úhrn prijmu zo zav,činnosti : 110 000
    úhrn poistného : 37 000
    Základ dane 147 000
    skutečne zrazená záloha na daň 11 000

    úroky zo stavebného sporenia v SR 128,37
    daň z úrokov 24,39


    Neviem na ktoré riadky daňpového priznania to patrí .
    Ďakujem .

    Ahoj,
    obavam sa ze budete potrebovat este jedno tlacivo, ktore cesi automaticky nevydavaju. To ich "uhrn poistneho", co je priamo na tlacive o potvrdeni o prijme, nie je presne to co potrebujes ako uhrn poistneho. Lebo aj ked sa pozries tak 37.000 zo 110.000 je takmer 34 percent... neviem presne co to zahrna, ale je to len na navysenie zakladu dane.... Kamaratovi som robila danove, tiez pracuje v cechach, a doniesol este jedno potvrdenie - samostatny papier, kde bolo explicitne napisane kolko zaplatil na poistnom, a ta suma je vyrazne nizsia.... Pozor na to.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    A uroky zo stavebneho sporenia?

    prosim skusenejsi opravte ma, ak sa mylim, ale podla mna taketo uroky do danoveho priznania nejdu... ani by ma to nenapadlo spocitavat vsetky bankove ucty co mam a pocitat uroky a dane z nich... (do miery ze som neni SZCO a nepouzivam to na podnikanie).

    zoi je offline (nepripojený) zoi

    Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac zoi
    No to potom už asi nestihneme,lebo sa mi vráti až v piatok.čo ak daňové na Slovensku nepodáme?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Vzdy je lepsie podat s chybami ako nepodat vobec. mozete podat dodatocne danove priznanie.

    zoi je offline (nepripojený) zoi

    Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac zoi
    Úroky zo stavebného šporenia a zaplatenú daň z nich ,som mu počítala
    do daňového každý rok,lebo mal nárok ako študent na ich vrátenie nakoľko
    nepracoval a na nezdaniteľnú časť základu dane mal nárok ako každý iný. Ale to platí aj tento rok,alebo sa mýlim.?

    zoi je offline (nepripojený) zoi

    Malá ženština ,plná elánu a plánov ...viac zoi
    Ja to daňové podám ,ale neviem presne ten príjem z ČR a daň na ktorý riadok patrí ,keď je to vyňaté z príjmu.
    Niečo mám nachystané a vychádza mi,že mu na Slovensku vyjde vrátiť tá daň z úrokov.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím o pomoc: - daňovník pracujúci v ČR

    1. zamestnávateľ

    Úhrn príjmov: 120388 KČ
    Poistné: 40942 (z toho 13254 KČ zamestnanec)
    Záloha na daň: 1845


    2. zamestnávateľ

    Úhrn príjmov: 4100 KČ
    Poistné: 452 KČ (z toho 185 KČ zamestnanec) – čo sa mi moc nezdá


    3. zamestnávateľ

    - nemá potvrdenie, lebo ho odovzdal na DÚ v ČR

    Vôbec neviem čo máme teraz spraviť. Ale myslím si, že podáme daňové priznanie. On si medzitým vybaví to tretie potvrdenie a potom podáme dotačné daňové priznanie.

    Ale chcem poprosiť o pomoc, teraz ide prvýkrát vypĺňať daňové priznanie daňovníka v zahraničí.
    Najskôr si prepočítam kurzom všetky sumy t.z. príjmy a zaplatené poistné za zamestnanca, potom uplatním nezdaniteľnú čiastku na daňovník, vypočítam daň. A myslím si, že použijem metódu vyňatých príjmov. Do r. 46 dám všetky príjmy v EUR a v r. 47 mi vyjde nula. Takže daň r. 48 bude nula? A ďalej čo vypĺňam? A čo s to zaplatenou daňou v ČR? Daňovník samozrejme v ČR daňové priznanie podal.

    Ďakujem.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    zoi Pozri príspevok
    No to potom už asi nestihneme,lebo sa mi vráti až v piatok.čo ak daňové na Slovensku nepodáme?
    Na tom Potvrzení je určite telefónny kontakt účtovníčky, v dnešnej dobe nie je problém tam zavolať a požiadať napr. o zaslanie mzdového listu alebo vyčíslenia poistného zamestnanca mailom alebo faxom. Máte to za polhodinu a nemusíte čakať do piatku na synov návrat.

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    zk24 Pozri príspevok
    A uroky zo stavebneho sporenia?

    prosim skusenejsi opravte ma, ak sa mylim, ale podla mna taketo uroky do danoveho priznania nejdu... ani by ma to nenapadlo spocitavat vsetky bankove ucty co mam a pocitat uroky a dane z nich... (do miery ze som neni SZCO a nepouzivam to na podnikanie).
    Úroky zo stavebného sporenia a daň ako preddavok, ak je to pre teba výhodné si môžeš dať, tak ako úroky z akéhokoľvek účtu. Ja robím DP aj na neplnoleté deti každý rok a tú daň mi vrátia. Aj dieťa má nárok na nezdanenú položku a keďže nemá žiadny iný príjem, daňová povinnosť je 0 a daň z úroku je potom braná ako preddavok a tým sa vykáže preplatok dane. Určite ju vracajú. Nerobím to prvý rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.