Zavrieť

Porady

DPH a dodáv. faktúra z Čiech

Dobrý deň,
naša firma je platcom DPH. Vo februári nám prišla faktúra z Čiech za nákup materiálu v celkovej hodnote 1447 CZK bez DPH. Viete mi poradiť, aký je správny postup pre zaúčtovanie takejto faktúry? Ďakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
NETX Pozri príspevok
Dobrý deň,
naša firma je platcom DPH. Vo februári nám prišla faktúra z Čiech za nákup materiálu v celkovej hodnote 1447 CZK bez DPH. Viete mi poradiť, aký je správny postup pre zaúčtovanie takejto faktúry? Ďakujem

Zaúčtovanie na 501/321 resp. 112/321. Samozrejme s prepočtom na Eur, a samozdanenie.
0 0
ejka2403 ejka2403

ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

Dobrý večer, chcela by som sa informovať, ako by som mala postupovať pri zaúčtovaní faktúry. Jedná sa o zaslanie zimných pneumatík na OA zaradený do podnikania. Dodávka pneumatík je z Českej republiky. Úhrada na faktúre je v Eurách, bez DPH. Úhrada je realizovaná v hotovosti cez doklad - Potvrdenie o prevzatí dobierky. Z čoho mám vypočítať DPH? Jedná sa o jednoduché účtovníctvo. Ďakujem a prajem pekný víkend!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
z ceny bez DPH uvedenej na faktúre
0 0
ejka2403 ejka2403

ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

Ďakujem, a ešte by som sa chcela spýtať ako mám postupovať pri Daňovom priznaní DPH, DPH pripočítam do r.č. 4 a aj do riadku č. 21?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V DP DPH sa Ti celá transakcia objaví na r. 7,8 a 21.
0 0
ejka2403 ejka2403

ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

Ďakujem veľmi pekne!
0 0
ejka2403 ejka2403

ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

Dobrý deň. ešte by som sa chcela spýtať, či je treba podať žiadosť na DÚ pre udelenie čísla pri dodaní tovaru z ČR, alebo to platí len pri vývoze tovaru? Alebo stačí pri podaní Daňového priznania DPH priložiť len súhrnný výkaz. Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Súhrnný výkaz iba pri vývoze tovaru.
Nadobudnutie tovaru z EU sa objaví v riadnom DP DPH za príslušný mesiac alebo štvrťrok u platiteľa DPH. Nežiadaš o ďalšiu registráciu.
1 0
ejka2403 ejka2403

ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

Vďaka, prajem pekny den...
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Prišla mi faktúra z Čiech za pracovné prostriedky. Som mesačný platca DPH, jednoduché účtovníctvo. Faktúra je v Kč s 20% DPH. Ako to správne zaúčtovať? Mám to nahodiť s DPH a samozdaniť alebo ako?
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Ak tie pracovné prostriedky prišli z Čiech na Slovensko, treba českého dodávateľa požiadať o opravu faktúry tak, aby ju vystavil bez DPH, lebo ju vystavuje slovenskému platiteľovi. Potom tu samozdaniť a odpočítať DPH zároveň.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Otázne či bola dodávateľovi oznámená skutočnosť, že odberateľ je platiteľom DPH vo svojej krajine.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v každom prípade aj neopravenú faktúru treba samozdaniť - z nej len základ dane. SK_DPH je vratná, teda aj sa odporíta, česká DPH je nedaňový náklad - ak faktúra nebude opravená a bude zaplatená v plnej výške.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Ktorý je do paragraf ? par.11 a 11a alebo 69 ods.2,9-12 alebo ods.3 alebo odst.7 ? Ide mi o to, do ktorého riadku daňového priznania to zahrniem.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Ak ste to normálne kúpili z tých Čiech, žiadne umiestňovanie v skladoch, tak §11 a §69 ods.3, aj §49 ods.2 c) + §51 ods.1 c)
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
čo v prípade,keď je tovar kúpený v čechách od neplatcu DPH, odberateľom platcom DPH ? Aj tak samozdaniť ?
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

ja som názoru, že sa v tomto prípade nesamozdanuje. Budem rada ak sa vyjadria aj ostatní
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Vystavujem faktúru do Čiech bez DPH. Sme platcovia DPH aj odberateľ je platca. Miesto dodania je CZ. Vystavujem faktúry správne bez DPH?
Ako sa to prejaví v daňovom priznaní? Je to ako pri samozdanení pri prijatej faktúre z Čiech? Ide to do tých istých koloniek DP?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
psps Pozri príspevok
Vystavujem faktúru do Čiech bez DPH. Sme platcovia DPH aj odberateľ je platca. Miesto dodania je CZ. Vystavujem faktúry správne bez DPH?
Ako sa to prejaví v daňovom priznaní? Je to ako pri samozdanení pri prijatej faktúre z Čiech? Ide to do tých istých koloniek DP?
je to dodanie bez DPH, máš na to riadok - tovar podľa §43
na faktúre musíš uviesť, že daň odvedie odberateľ......
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Nie je to § 69 ?
Ak je to §43, potom to uvediem na riadku 16, kde sa zadáva len základ dane bez vyčíslenia DPH?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať