Zavrieť

Porady

Daň z príjmu z ČR a Španielska - ako na to??

Dobrzy den, robim sestre danove priznanie, do aprila 2009 robila v ČR a od maja 2009 v španielsku. Uhrn prijmov spocitam, ale ako s poistenim? Do aprila davam poistne ktore ma na potvrdeni z CR, no ked odisla do Spanielska, neodhlasila sa zo zdravotnej, ale neplatila si ho. Cize ratam len poistne ktore ma v Spanielsku? Ci to sa vobec nezaratava?

Dakujem!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karida je offline (nepripojený) Karida

    Karida
    Nevie mi nik pomoct?? Zacala som to robit, len teraz som si nie ista, ci sa suma kde sa uvadzaju prijmy dava s dph, alebo bez. ???
    A s tym povinnym poistenim mi nevie niekto poradit? Nenasla som to totiz ani nikde na vypisoch co mi poslala zo Spanielska...

    halimino je offline (nepripojený) halimino

    halimino
    DPH nemá nič spoločné s daňovým priznaním FO k dani z príjmu. Podávaš DP typ A, kde uvádzaš hrubý príjem z ČR + zo Španielska jednou sumou, a taktiež poistné uhradené v ČR + v Španielsku jednou sumou. Po vypočítaní ZD a NČZD, používaš príslušnú metódu zamedzenia dvojitého zdanenia.

    Karida je offline (nepripojený) Karida

    Karida
    Uhrn prijmov mi vysiel 6740,15 a poistneho 748,99. Z toho mi vyslo zapatit dan 297,75 e. Ako to mam spravne vyplnit aby segra nemusela platit aj tu aj tam? A este taku sumu??? Takisto mam k dispozicii zivotne poistenie - cize tych 398,66 e. Aj tak vsak jej vysla ta suma....

    Daň z príjmu z ČR a Španielska - ako na to??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.