Zavrieť

Porady

DP vzor B, pausalista

Vyplnujem znamemu DP v Alfe a akosi mi to nevychadza. Detaily:

Celkovy prijem SCZO za 2009: 10844,55
Odvody: 1570,74
Pausalne vydavky: 40%
Nezd. ciastka: 4025,7
Poistky: 0

Vypocet: 10844,55 -
(4337,82 + 1570,74)
4936 - 4025,7

[hore] 910,3 eur
*19%


173 eur na dan

Ak ratam spravne, ako to rozpisat do DP po riadkoch, aby mi to nakoniec vsetko vyslo?

Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tukni si to tu do tabulky http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html a uvidíš.

    základ dane 910,29 €
    daň 172,95 €

    máš to dobre princíp je ten.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Máš to správne. Skús si vyplniť na stránke DRSR - povedie Ťa to tam samé.

    sumak je offline (nepripojený) sumak

    sumak
    Dakujem, asponze ten vypocet je spravny. Stranka DRSR mi vcera nechcela otvorit vyplnenie tlaciva online. Asi bola "zapecena". Vdaka este raz a pekny den.

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    sumak Pozri príspevok
    Vyplnujem znamemu DP v Alfe a akosi mi to nevychadza. Detaily:

    Celkovy prijem SCZO za 2009: 10844,55
    Odvody: 1570,74
    Pausalne vydavky: 40%
    Nezd. ciastka: 4025,7
    Poistky: 0

    Vypocet: 10844,55 -
    (4337,82 + 1570,74)
    4936 - 4025,7

    [hore] 910,3 eur
    *19%


    173 eur na dan

    Ak ratam spravne, ako to rozpisat do DP po riadkoch, aby mi to nakoniec vsetko vyslo?

    Vopred dakujem
    v alfe su trochu posunute riadky, ale ked si presne pocitas "chlieviky" voci riadkom, tak to ide, aj ta to usmernuje, ja som v tomto programe vyplnala aj B aj A niekolko krat a bolo to dobre
    Prosim Vas viete mi poradit, ci si do danoveho priznania (pausalne vydavky) mozem zahrnut aj vysku nedoplatku z rocneho zuctovania za rok 2008, ktory som uhradzala v roku 2009? A mozem si uplatnit aj poistne za rok 2009, ktore som uhradila oneskorene az v roku 2010? Dakujem za odpoved

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Janka1984 Pozri príspevok
    Prosim Vas viete mi poradit, ci si do danoveho priznania (pausalne vydavky) mozem zahrnut aj vysku nedoplatku z rocneho zuctovania za rok 2008, ktory som uhradzala v roku 2009? A mozem si uplatnit aj poistne za rok 2009, ktore som uhradila oneskorene az v roku 2010? Dakujem za odpoved
    Ano lebo je to výdaj roku 2009.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Janka1984 Pozri príspevok
    Prosim Vas viete mi poradit, ci si do danoveho priznania (pausalne vydavky) mozem zahrnut aj vysku nedoplatku z rocneho zuctovania za rok 2008, ktory som uhradzala v roku 2009? A mozem si uplatnit aj poistne za rok 2009, ktore som uhradila oneskorene az v roku 2010? Dakujem za odpoved
    Xanti Pozri príspevok
    Ano lebo je to výdaj roku 2009.
    Pozor, poistné uhrádzané až v roku 2010 sa nedá uplatniť do výdavkov za r. 2009.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Blankake Pozri príspevok
    Pozor, poistné uhrádzané až v roku 2010 sa nedá uplatniť do výdavkov za r. 2009.
    Samozrejme, ja píšem o výdavku r. 2009, ktorým nedoplatok za rok 2008 bol.

    To poistné uhradené v roku 2010 nie je výdavkom roku 2009.
    Dakujem za odpoved Tak mi prosim napiste, kto ste svojou odpovedou viac isty.. a co ten nedoplatok, ktory mi vznikol z rocneho vyuctovania za rok 2008 a uhradzala som ho v roku 2009. Ten si mozem uplatnit?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Janka1984 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved Tak mi prosim napiste, kto ste svojou odpovedou viac isty.. a co ten nedoplatok, ktory mi vznikol z rocneho vyuctovania za rok 2008 a uhradzala som ho v roku 2009. Ten si mozem uplatnit?
    My sme si odpovedou isté oboje. Nemôžeš to miešať, rok 2008 si zaplatila v roku 2009 takže je to výdavok toho roka.
    Rok 2009 si zaplatila až v roku 2010 takže to nie je výdavok roku 2009.

    Všetky príjmy od 1.1. do 31.12. čo príjmeš sú príjmami, v tom období čo poplatíš sú tvoje výdavky, nič iné tam dať nemôžeš.
    dakujem, uz tomu rozumiem... takze si tam dam len to co som realne zaplatila v roku 2009. este raz vdaka za rychle odpovede

    sumak je offline (nepripojený) sumak

    sumak
    Vcera som to mal nechat na novy den..Vecer som poriadne necital, kam vpisujem cisla. Namiesto odseku VI. som vyplnal odsek V. Mea culpa..Uz je vsetko v poriadku a vsetko sedi ako ma. Vdaka vsetkym este raz za ochotu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.