Zavrieť

Porady

Poznatky z odovzdávania daňových priznaní za rok 2009 .

Riaďme sa heslom , ktoré je na našom DU

" Výber daní je prostriedok ,spokojnosť občana je náš cieľ ."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Len nechápem prečo v čase podávania DP nejde stránka www.drsr.sk Ja chcem byť iba spokojný občan,ale zrejme som asi dosť náročná.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Založila som túto tému , kde by sme mohli zhrnúť , čo od nás daňové úrady požadovali mimo predpisov a zákonov .


    Okrem hesla , alebo sloganu,ktorý som videla na jednom našom daňovom úrade ma zarazilo , že pri odovzdávaní DP pre klienta , v prílohe DP boli priložené potvrdenia detí o štúdiu na VŠ nakoľko sme žiadali DB.

    ALE .....Správkyňa požaduje od nás aj rodný list detí.

    Keď som jej povedala, že takú informáciu na stránke DRSR neuvádzajú , tak som dostala odpoveď, že majú interný predpis,že k DP musí byť doložený aj rodný list, pokiaľ daňovník žiada DB a potvrdenie o štúdiu .
    V zápätí na to som išla na DU II. a tam im stačí len potvrdenie o štúdiu .

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    DÚ TT požadovali preklad aspoň základných údajov pri potvrdeniach o prijme zo zahraničia keď som oponovala, že minulý rok nebolo treba, tak teraz, že treba lebo pracovníčky dú nie sú povinné ovládať cudzí jazyk / ale nič sa nedialo, hneď som doplnila , vďaka jednej skvelej poraďáčke, ktorá tu priložila kompletný preklad / neviem nájsť tému
    Naposledy upravil hanelie : 29.03.10 at 11:39

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Rodné listy aj v SC žiadajú každý rok. Argumentácia v štýle, že veď rodný list sa nemení ročne nezaberá.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Rodné listy aj v SC žiadajú každý rok. Argumentácia v štýle, že veď rodný list sa nemení ročne nezaberá.
    Teraz som si vzala doklady od klientky, kde má založené DP za rok 2008 /v tom roku som je ja účtovníctvo nerobila/ a tam má na poučení k DP poznámku červeným od správkyni - rodné listy netreba prikladať , keď sú potvrdenia o návšteve školy a to si tam klientka napísala na základe konzultácie so správkyňou . Tento rok tá istá správkyňa pýta rodné listy k potvrdeniam o návšteve školy .

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Rodné listy aj v SC žiadajú každý rok. Argumentácia v štýle, že veď rodný list sa nemení ročne nezaberá.
    Aj v BJ sú rodné listy povinnou prílohou DP, ak žiadame DB..hoci ich tam majú už piaty rok... budiš..

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Rodné listy by som ešte pochopila, ak má DÚ doplatiť daňový bonus, ale povedzte mi, prosím vám, načo sú komu na Daňovom úrade kópie výpisov z účtov, kde môjmu dieťaťu z úrokov zo stavebného sporenia či vkladnej knižky zrazili daň. Vari je toto povinná príloha pri podaní daňového priznania?
    Ako by to vyzeralo, keby každý podnikateľ ku daňovému priznaniu prikladal aj všetky originály dokladov?
    Majú vari na DÚ málo papiera?
    Ja mám toho toľko odloženého do zberu, s vďakou sa ho zbavím.

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Zrejme sa musia niečim zamestnať, aby nemali čas kontrolovať žiadosti o miliónové vrátenia daní podvodníkom...

    Poznatky z odovzdávania daňových priznaní za rok 2009 .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.