Zavrieť

Porady

Čo priložiť k daňovému priznaniu typ B

Ešte sa chcem opýtať čo mám priložiť k daňovému priznaniu, keď som bol v strate, nechceli mi zobrať daňové, že mi tam niečo chýba výdavky a príjmy treba doložiť, to mysleli zoznam faktúr alebo čo, poraďte, vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ak si nemal paušálne výdavky, tak príloha je výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Čaba Pozri príspevok
    Ešte sa chcem opýtať čo mám priložiť k daňovému priznaniu, keď som bol v strate, nechceli mi zobrať daňové, že mi tam niečo chýba výdavky a príjmy treba doložiť, to mysleli zoznam faktúr alebo čo, poraďte, vďaka.
    k DP typ B pri vedení Jedn. účta prikladáš výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdajoch

    a pri uplatnení daňového bonusu aj rodný list dieťaťa, ak je už na strednej škole aj potvrdenie školy

    ale tuším som dnes už na toto odpovedala

    mszv je offline (nepripojený) mszv

    mszv
    Dávate do výkazov sumy s desatinnými čiarkami (napr. 19,58) alebo zaokrúhlené (napr. 20)?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mszv Pozri príspevok
    Dávate do výkazov sumy s desatinnými čiarkami (napr. 19,58) alebo zaokrúhlené (napr. 20)?
    vo výkazoch sa zaokruhľujú na celé eura a to matematicky, žiadne desatinné miesta

    v DP zaokrúhľuješ na eurocenty matematicky (dve des. miesta)

    mszv je offline (nepripojený) mszv

    mszv
    Ďakujem za rýchlu a užitočnú odpoveď.
    Môžem sa ešte opýtať mimo témy? Som aj SZČO aj zamestnaná a vyšiel mi preplatok dane. Zaúčujem si vrátenie dane z DÚ ako VNZD?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mszv Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu a užitočnú odpoveď.
    Môžem sa ešte opýtať mimo témy? Som aj SZČO aj zamestnaná a vyšiel mi preplatok dane. Zaúčujem si vrátenie dane z DÚ ako VNZD?
    ak je preplatok to znamená, že bude to tvoj príjem a to je PNZD

    nedoplatok dane je VNZD

    mszv je offline (nepripojený) mszv

    mszv
    Áno pravdaže, zle som to tam napísala. Ďakujem ešte raz a prajem pekný deň a veselé veľkonočné sviatky (už bez daní). :-)

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Môj klient si v roku 2010 vyplatil staré dividendy pred 01.01.2004. Musí si podať daňové priznanie a odviesť z nich daň 19%.
    Otázka:
    je potrebné v takomto prípade podať nejakú prílohu k daňovému priznaniu? Ak áno, čo by to malo byť? Má niekto skúsenosť? Vopred ďakujem.

    Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

    Zuzka 335
    Neviem, či som niečo nepostrehla, alebo zabudla, ale dnes som niesla na DÚ DPFO za rok 2010 a pýtali aj kópie výkazov, že tie sa tiež potvrdzujú pečiatkou daňového úradu, nielen tradičné tlačivo Potvrdenie o podaní DP. Je to novinka, alebo som niečo zabudla?
    Ďakujem
    Zuzka

    Čo priložiť k daňovému priznaniu typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.