Zavrieť

Porady

Dôchodca a daňové priznanie

Dobrý deň prajem,
chcela by som poprosiť o odpoveď na tento problém: Môj sused je dôchodca už viac rokov. Asi dva roky dozadu ohlásil na DÚ živnosť (poskytovanie poistiek). V apríli 2009 vrátil kartičku na DÚ s tým, že so živnosťou končí. Za spomínaný rok nemal z tejto aktivity žiadny príjem, jeho jediný príjem bol jeho dôchodok. Má za rok 2009 podať daňové priznanie? A ak, potom prepodkladám, že typ B. Je tam treba uviesť aj výšku dôchodku? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Alderiss Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem,
    chcela by som poprosiť o odpoveď na tento problém: Môj sused je dôchodca už viac rokov. Asi dva roky dozadu ohlásil na DÚ živnosť (poskytovanie poistiek). V apríli 2009 vrátil kartičku na DÚ s tým, že so živnosťou končí. Za spomínaný rok nemal z tejto aktivity žiadny príjem, jeho jediný príjem bol jeho dôchodok. Má za rok 2009 podať daňové priznanie? A ak, potom prepodkladám, že typ B. Je tam treba uviesť aj výšku dôchodku? Ďakujem za pomoc.
    keďže nemal žiadne zdaniteľné príjmy, nemá ani povinnosť podať DP

    do výšky polovice NČ 2012,85 nemá povinnosť podávať DP, ale môže ka sa mu to oplatí v prípade zrazenia nejakej dane, ale v jeho prípade sa mu ani neoplatí

    dôchodok sa neuvádza v DP, nie je to zdaniteľný príjem

    Dôchodca a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.