Zavrieť

Porady

Aké módne značky sú naozaj kvalitné?

Ahojte poraďáci, počas 15-tich rokov zárobkovej činnosti sa mi v skriniach nazhromaždilo veľa oblečenia rôznych značiek, od drahých až po kúsky z tržnice. Teraz sa sťahujeme a každý jeden kus oblečenia môjho, aj manželovho a synovho, plus uteráky a obliečky, mi prejde rukami. Kopec oblečenia za drahé peniaze (najmä Promod, Zara, Esprit, ale aj obliečky Scan Quilt) o ktoré som sa poctivo starala (teda pranie podľa údajov na visačkách atď.) vyzerá ako zo sekáča, a paradoxne niektoré veci za pár korún vyzerajú aj po rokoch dobre. Preto mi napadlo založiť tému, s ktorými módnymi značkami ste fakt spokojní a do čoho sa oplatí investovať. A ešte pridám, že najkvalitnejším kúskom oblečenia môjho šatníka (pomer cena - výkon) sú jedny obyčajné letné šaty na ramienka, ktoré nosím v lete nonstop, a ktoré som kupovala v roku 1996. Sú značky Elle.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja som najspokojneší z rifliami zn. YOUKON , ktoré som si zakupil vo výpredaji v METRO naraz troje, a stáli 180 SKK/kus.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Tiež som spozoroval,že veĺa záleží od lokality, kde je butik, či predajňa umiestnená.
Čím vychytenejšia lokalita, alebo čím bližšie k centru,tým "kvalitnejší" a značkovejší tovar .

myslel som to ironicky.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Mám rada športové oblečenie, kupujem Adidas a Pumu. Tričká od Adidasu sú kvalitné, aj po rokoch držia tvar, Puma je na tom horšie, farby vybledli aj tvar nedrží. Keďže nemám konfekčnú postavu, elegantnejšie veci si dávam šiť.
A čo sa týka posteľnej bielizne, tú som kupovala v Quelle, je príjemná a stále ako nová.
Manžel nakupuje všetko oblečenie cez net v Anglii a v Nemecku, tam totiž majú jeho veľkosti /výška 204 cm/.
Obaja žijeme na "veľkej nohe", takže aj topánky kupujem len cez net
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Laco-monter Pozri príspevok
Tiež som spozoroval,že veĺa záleží od lokality, kde je butik, či predajňa umiestnená.
Čím vychytenejšia lokalita, alebo čím bližšie k centru,tým "kvalitnejší" a značkovejší tovar .

myslel som to ironicky.
Laci, to máš úplnu pravdu
0 0
Fellini Fellini

Fellini je offline (nepripojený) Fellini

truch Pozri príspevok
Mám rada športové oblečenie, kupujem Adidas a Pumu. Tričká od Adidasu sú kvalitné, aj po rokoch držia tvar, Puma je na tom horšie, farby vybledli aj tvar nedrží. Keďže nemám konfekčnú postavu, elegantnejšie veci si dávam šiť.
A čo sa týka posteľnej bielizne, tú som kupovala v Quelle, je príjemná a stále ako nová.
Manžel nakupuje všetko oblečenie cez net v Anglii a v Nemecku, tam totiž majú jeho veľkosti /výška 204 cm/.
Obaja žijeme na "veľkej nohe", takže aj topánky kupujem len cez net
S Adidasom súhlasím, manželove tričká aj mikina tejto značky sú v pohode, ale len tie, čo kupoval v Rakúsku. Adidas tričko kúpené na Slovensku v Poluse stratilo glanc už po dvoch praniach (asi nebolo pravé).
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Fellini Pozri príspevok
S Adidasom súhlasím, manželove tričká aj mikina tejto značky sú v pohode, ale len tie, čo kupoval v Rakúsku. Adidas tričko kúpené na Slovensku v Poluse stratilo glanc už po dvoch praniach (asi nebolo pravé).
Kupovala som tričká cez Quelle, najprv dve za plnú cenu/ sadla veľkosť aj kvalita bola dobrá/ a potom vo výpredaji ďaľších 5 vo všetkých farbách za polovičnú cenu. Sú vozené z Nemecka a sú perfektné. Škoda, že Quelle zrušili
2 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... ale na mnohých veciach sa to dá poznať na pohmat. Takže ja sa najviac spolieham na svoj úsudok- zväčša aj prišitý štítok o údržbe jasne naznačuje kvalitu výrobku. To je môj názor.
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

truch Pozri príspevok
Kupovala som tričká cez Quelle, najprv dve za plnú cenu/ sadla veľkosť aj kvalita bola dobrá/ a potom vo výpredaji ďaľších 5 vo všetkých farbách za polovičnú cenu. Sú vozené z Nemecka a sú perfektné. Škoda, že Quelle zrušili
Quelle nezrušili, len patrí už spoločnosti Halens group, nový názov je Halens News a internetový obchod je na stránke
www.halens.sk
4 0
dudlo dudlo

dudlo je offline (nepripojený) dudlo

Mala som uz rozne znacky.Naposledy ma napalila moja krasna nova bunda znacky Nord Blanc,to som si myslela ze bude aj super kvalitna.Vymakana ja na vyznamenananie ale material :-O.Rukav mam uz zosuchany na jednej strane ,kde nosim tasku...toto sa mi na ziadnej cinskej nikdy nestalo.Pre buducnost u mna plati radsej lacnu,po urcitom case ked ma omrzi ju vyhodim alebo darujem a kupim si radsej novu vec.Neoplati sa kupovat drahe handry ,ved aj tak je to vo vacsej miere cina a nevydrzi to ani z daleka tolko co sme za to zaplatili.Takze radsej lacne,ponosit ,vyhodit a kupit opat nove a krasne.
1 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja zas nesúhlasím, ja som sa pár ráz ulakomila na lacnú vec, že á čo potom vyhodím a nevydržala poriadne ani krátku dobu ( posledne to bola kabelka biela na leto- nevydržala ani celé leto!)- takže ja radšej volím kvalitnejšie a o čosi drahšie veci, najradšej nakupujem šatstvo v sieti Oviesse a Vendramini - v Taliansku, alebo aspoň v Rakúsku . U nás podobné alebo tie isté veci stoja oveľa viac!
Čo sa týka Quelle- no ja neviem ale mne sa zas stalo, že keď mi to prišlo, boli to obyčajné haraburdy a poslala som to hneď späť, takže oblečenie cez takéto spoločnosti prudko nemusím.Ale na druhej strane, zas peniaze mi vrátili a nemusela som sa s nimi doťahovať!
Toto sú moje skúsenosti a môj názor.
0 0
Designinka Designinka

Designinka je offline (nepripojený) Designinka

dudlo Pozri príspevok
Mala som uz rozne znacky.Naposledy ma napalila moja krasna nova bunda znacky Nord Blanc,to som si myslela ze bude aj super kvalitna.Vymakana ja na vyznamenananie ale material :-O.Rukav mam uz zosuchany na jednej strane ,kde nosim tasku...toto sa mi na ziadnej cinskej nikdy nestalo.Pre buducnost u mna plati radsej lacnu,po urcitom case ked ma omrzi ju vyhodim alebo darujem a kupim si radsej novu vec.Neoplati sa kupovat drahe handry ,ved aj tak je to vo vacsej miere cina a nevydrzi to ani z daleka tolko co sme za to zaplatili.Takze radsej lacne,ponosit ,vyhodit a kupit opat nove a krasne.


To hej Plne suhlasim.Tiez mi niektore veci z cinaka vydrzali ovela dlhsie ako znackove. Pred dvomi rokmi som si kupila VICTORY tenisky, na ktorych sa mi odlepila podrazka uz asi po mesiaci...Cinske za par korun mam dodnes...
Podobne aj s niektorymi trickami a bundickami z TERRANOVY versus bundicky z cinaku za euro na zlave

A mimochodom vacsina textilnych vyrobkov na trhu je made in CHINA. Ci uz taka znacka, alebo onaka

Z irska som si priniesla krasnu tasku znacky SOVIET. Je krasna a nosim ju pomaly aj do postele
Ak na nej je stitok made in china tak co?
0 0
mixaella mixaella

mixaella je offline (nepripojený) mixaella

Mne sa osvedcili vyrobky znacky Lifeline, ktore som kupovala vacsinou vo vypredajoch. Mam plno triciek s kratkym a dlhym rukavom, ktore su prijemne na nosenia, nezmolia sa a maju supe strih a krasnu farebnost. Tie, ktore mam dlhsie, tak aj po 5 rokoch vyzeraju super. :-)
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Mám pár kúskov z Quelle a už roky a som spokojná. Ale už som si dávno neobjednala, keďže máme obchodné domy plné obchodov. Raz som bola až šokovaná, keď som si v Paríži kúpila v H&M blúzku a potom o pár mesiacov také isté predávali v Tescu
U mňa značka ani nemusí byť, dôležité je, aby sa mi páčilo a bolo to kvalitné. Aj tak takmer všetky značky v našich obchodných centrách sú vyrábané v Číne alebo Turecku.
Lifeline bol kvalitný. Ešte sú niekde?
1 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

Ahojte, osobne nemam skusenosti zo znackami ktore ste tu spominali, ale co sa mna tyka, cinak a botasky stadial nemusim, kupila som si raz za 500sk vydrzali necely mesiac a bola tam diera, no nosila som ich aspon 3mesiace potom som si kupila Puma a tie nosím pol roka, su fakt dobre, len sa mi kusok na boku odrala latka, lebo mam siroke chodidla. tricka z cinaku su inak ok, vecnost nevydrzia ale vydrzia aspon tolko kym nas neomrzia. Inak ja preferujem tiez sportovy styl, momentalne som sa dala na tricka a bundy z army shopu, v nasom meste je viacero ale len jeden dovaza aj prekrasne americke tricka, no proste nadhera to si ani neviete vybrat, potlac je kvalitna neosucha sa, neodlupuje, tricko sa neroztiahlo, ani nevybledlo, este ich nemam az tak dlho ale zatial som snimi max spokojna, a bunda taktiez, raz sa mi sice natrhol suchy zips ale predavacka to dala na svoje naklady zasit. No mile... inak tiez si kupujem adidas, pumu, nike, , ale som si to rozdelila na veci co casto nenosim a az tak nezoderem , to su lacny cinak a co potrebujem kvalitnejsie, za tie si radsej priplatim, ked to aj nevydrzi tolko tak nieje problem z reklamaciou. Plavky odporucam znacky Calcedonia. maju tam nadherne modely. A este na zaver tricka z New Yorker mate znicene po prvom prani, potlac sa sfarbi, tricko je pokrutene, nedrzi tvar, tak isto aj kik. Ale to tie najlacnejsie,,,inak z trickoviny su pomerne dobre veci. A este z ciny si nerada kupujem lebo na ulici uvidite v tom istom este dalsich 10 ludi...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Naj je Made in China
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

V Quelle sa výborne nakupovalo, keď končili a robili výpredaj, rada som tam nakupovala posteľnú bielizeň, koberčeky do kúpelne, obrusy, ale i niektoré oblečenie, teraz začína Halens, takže ešte majú sortiment obmedzený. Aj pre mňa je dôležité, aby sa mi to páčilo, kvalitný materiál a primeraná cena a rada nakupujem vo výpredajoch.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
u mňa je jedno či je oblečenie značkové a či
od číňana..furt je to jedno ....oblečenie sa ničí tým, že sa nosí a perie...pokiaľ nosím jedno tričko v kuse celý mesiac dva krát do týždňa ho operiem (to je 8x za mesiac) tak je normálne že sa my oblečenie rýchlo zničí...

ja si radšej kúpim toho viac, za lacný peniaz a striedam ..tak mi to vydrží oveľa dlhšie..
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

piggos Pozri príspevok
u mňa je jedno či je oblečenie značkové a či
od číňana..furt je to jedno ....oblečenie sa ničí tým, že sa nosí a perie...pokiaľ nosím jedno tričko v kuse celý mesiac dva krát do týždňa ho operiem (to je 8x za mesiac) tak je normálne že sa my oblečenie rýchlo zničí...

ja si radšej kúpim toho viac, za lacný peniaz a striedam ..tak mi to vydrží oveľa dlhšie..
U mňa nieje jedno či kupim od čiňanca alebo s kenvela.Mam dvoch dospelych synov,keď boli dospievajuci a oprali sme tričko od čiňancov dva krat,bočny šev išiel cez brucho.Kupujeme väčšinou v Kenveli,aj zimne bundy,stale sa to perie a su ako nove aj farby a na tričkach bočny šef ide cez bok a nie cez pupok.Aj manžel si kupuje väčšinou bundy v Kenveli,ked je akcia su lacnejšie ako u činancov je to kvalita.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Kenvelo je kvalitka? uff no neviem.

K tomu made in china, ono je rozdiel medzi výrobkom z číny a výrobkom z číny. Vyrobia vám to v takej kvalite, v akej si zaplatíte, nie všetko z číny je šmejd.
a povedal by som, že naši obchodníci pekne šidia, skoro nič čo som si kúpil u nás nevydrží ani sezónu a napríklad rifle Levis z Kanady sú k nezodratiu. Bud ich ošuškáva importér, alebo cielene nakupujú druhú/tretiu triedu a ryžujú na nás blbcoch.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pre každého z nás je kvalitná určite iná značka, pretože každý ma s tou alebo onou značkou iné skúsenosti ja teda určite nie Kenvelo, Teranova a iné značky, ktoré sa tu v SR tvária "luxusne" aspoň cenami, pritom v ostatných krajinách je to lacný textil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať