Zavrieť

Porady

platenie preddavkov s.r.o.

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť s platením preddavkov s.r.o..Spoločnosť vznikla v r.2009/ Marec/za rok 2009 nám vznikla daň.povinnosť 3006 Eur.Máme platiť preddavky?podľa toho čo som sa dočítala v daň.zák.tak by sme mali byť štvrť.platca podľa §42 odst.5,poradí mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Preddavky v r.2010 platíte podľa prepočítanej povinnosti r.2009.
    Povinnosť bola za 10 mesiacov, po prepočte 3607,20/4= 901, 80 na Q.

    (8) Daňovník, ktorý podáva daňové priznanie prvýkrát, v zdaňovacom období, v ktorom má byť podané daňové priznanie, do lehoty na jeho podanie neplatí preddavky na daň. Sumu preddavkov na daň splatných do lehoty na podanie daňového priznania vyrovná v lehote na podanie daňového priznania vo výške vypočítanej z dane uvedenej v daňovom priznaní.

    Preddavok za I.Q. je v Tvojom prípade splatný do 31.3.2010.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebovala by som poradiť s platením preddavkov s.r.o..Spoločnosť vznikla v r.2009/ Marec/za rok 2009 nám vznikla daň.povinnosť 3006 Eur.Máme platiť preddavky?podľa toho čo som sa dočítala v daň.zák.tak by sme mali byť štvrť.platca podľa §42 odst.5,poradí mi niekto?
    S čím potrebujete poradiť? Uvažujete správne.

    zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

    zuzanka222
    No asi som sa vyjadrila nesprávne,tak ešte raz s.r.o.vznika 4.3.2009,podali sme DP PO a daňová povinnosť nám vyšla 3006Eur.Tú sme uhradili,ale neviem či máme platíť preddavky na daň ,tie by sa mala uhradiť do 31.3.2010?alebo by sme nemali platiť preddavky v roku 2010?

    zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

    zuzanka222
    Ďakujem veľmi pekne,aj môj výpočet bol taký istý ,až na centíky,ale to bude asi zaokrúhl.mne vyšlo 901,92Eur.Ešte raz ďakujem,

    platenie preddavkov s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.