Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO - zaokruhľovanie

Za rok 2009 DP pre PO - sa vypĺňajú sumy zaokrúhlené na dve desatinné miesta?
A výkazy /súvaha a výkaz ziskov a strát/ - program umožňuje tlačiť na cele eurá alebo na eurocenty. Ako sa odovzdáva na DÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    sybila3 Pozri príspevok
    takže daňové mám prázdne, VZaS tiež, v súvahe zostatok v pokladni 1,488 mil. prepoč. na eurá a ZI 1,5 mil. prepoč. na eurá. rozdiel je - 396,67 HV? môžem to tak nechať? dík
    Tých 396,67 nie je HV min. roka, to sú tie zriaďovacie výdavky z r.2004 - tie by mali byť na neuhradenej strate min. rokov 429.
    HV z výkazu ziskov a strát máš = 0, nemôžeš mať v súvahe HV = 398,67 €.
    HV vo VZaS a v Súvahe sa musia rovnať.

    Súčasťou účt. závierky sú aj poznámky, aj tie treba odovzdať.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    už som myslela, že mám hotovo, teraz mi doniesli jednu sročku, ale nemá náklady ani výnosy, takže VZaS bude nulové, nechám prázdny a napíšem negatívny? V daňovom priznaní tiež nič absolútne, takže nechám prázdne alebo vypisujem nuly? A v súvahe je len základné imanie, 1500000, môžem zaokrúhliť na 49790,98? dík

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    zadala som PS 2009 ZI 701/411=49790,88, potom mi vyšiel HV -49790,88, Výkaz ZaS je prázdny? Mám súvahu z r. 2004, tam je ZI 1,5 mil. peniaze na 211= 1,488 mil., mám do pokladne zadať PS 1,488 mil., lebo nikdy nič nekupovali ani náklady ani výnosy neboli, potom výsledok hospodárenia je mínus 12 tis. môžem to takto vypísať, nemám z čoho vychádzať. prosím o radu.vychádzam len z výkazov ale pozerám, že 11950sk boli zriadovacie výdavky, takže v pokladni by malo byť tých 1,488 mil. môžem to tak zadať? díky moc

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    takže daňové mám prázdne, VZaS tiež, v súvahe zostatok v pokladni 1,488 mil. prepoč. na eurá a ZI 1,5 mil. prepoč. na eurá. rozdiel je - 396,67 HV? môžem to tak nechať? dík

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    on min. rok nedal ani poznámky ani výkazy, len DP nulové. mám odovzdať aj poznámky? A treba zaslať kópie na súd, on ani jeden rok nezasielal. poznámky asi treba, lebo sa tam vypisuje ZI.... poraďte
    Keď mi vychádza v súvahe -396,67 a výkaz ZaS je prázdny je to dobre?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    VEĎ práve viem, že sa musia rovnať, takže, tú stratu preúčtujem na 429, môžem cez 701? a cez ID alebo to zadám ako PS r 2009? DP už mám vypísané nulové, VZaS, nulový, ak preúčtujem tú stratu, tak súvaha tiež bude nulová, vypíšem poznámky a treba poslať aj zápisnicu +výkazy na súd? Lebo oni ani jeden rok neposlali.
    alebo treba zaúčtovať 701/431 -396,67 a potom 431/429? díky moc

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    preúčtovala som PS 701/431 mínus 396,67 a potom 431/429 mínus 396,67. Má byť znamienko mínus na 429? So stratou robím teraz prvý raz. takže na účte 431 mi ostala nula a na účte 429 mínus 396,67. Idem vypísať súvahu a poznámky. dík

    Daňové priznanie PO - zaokruhľovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.