Zavrieť

Porady

Preklad cez velke presklenie

Nemoze niekto hodit foto projektu prekladu cez velku dieru (3,5-4m) ? Cez ten 4m otvor budem mat nadmurovku a pomurnicu. preklad by som chcel spravit z R12 dolu a R8 hore. Strmienky R8
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
Nemoze niekto hodit foto projektu prekladu cez velku dieru (3,5-4m) ? Cez ten 4m otvor budem mat nadmurovku a pomurnicu. preklad by som chcel spravit z R12 dolu a R8 hore. Strmienky R8
Neviem to lepšie nascenovať ,ale ja to mám tak že murari nepozreli výkres a vynechali mi len otvor o jednu tehlu vačší na každej strane na preklad.Statik však urobil projekt tak že som musel ten posledný rad tehál zbúrať lebo železo pojde aj v spodnej časti od kraja po kraj Tak že preklad nad otvorom 3.400š x 2.400v bude mať hrúbku tehla 24cm veniec 10cm deka 15cm. v preklade su strmienka43cm.Neviem či som to dobre vysvetlil dačo vyčítaš možno aj z obrázku.
Nieje to tam vidieť tak to opíšem.
vzdialenosť celkova je 5900mm otvor 3400 a železo tam ide
spodok v reze z ľava do prava 4ks: V10 dl 5900 , 2x V14 dl 3980 , V10 dl 6300
vrch v reze len v rohoch z ľava : V10 dl 5900 a druhá strana V10 dl 6300
Naposledy upravil pivko : 31.03.10 at 13:00
skenovat0001.jpg  
skenovat0002.jpg  
1/1
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to je bieda rozlisenie. Posli mi to prosim na mail alltracboy@gmail.com
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Supni sem ten otvor, napisem ti kolko zeleza a aky prierez nosnika.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

velkost otvoru je 4m (sirka izby) chcem predlzit obyvacku o sirku terasy. Otvor nad terasou je cca 3,5m, ale tam nebude nejaky zasadny tlak. Nad tym vacsim prekladom bude pomurnica a strecha. urcite si to vies predstavit, ved si ten dom videl. V podstate to bude ten dom co ma kejka, ale tej sa nemozem dokricat, ona ma ten projekt hotovy. Cervenou je uprava muru, modrou preklady
upravena.jpg  
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cenovu ponuku na zelezobetonovy strop pre povodny dom mam na 3000 eur, ale asi predsa len budem robit ten drevenny, tak preto ten preklad.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked spravis nosnik 0,3x0,4m, tak treba 4 fi R16 dole, hore 2 fi R10 + strmienka. Ak chces ine rozmery nosnika, skus popisat.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nosnik je co? prierez toho prekladu? alebo plocha na ktorej to bude "polozene" ? alebo to co bude vymurovane nad tym?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Prierez toho prekladu
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to netusim.. povodny projekt ma keramicky strop. tehla tam bude 38+ nejake zateplenie. vysku by som mal zdvihnut o 5cm kvoly podlahovke, takze to vyzera tak 30x30cm veniec okolo domu. to ma ani nenapadlo ze taky brutal veniec tam bude musiet byt okolo domu. mam statiku pre veniec na ten dom na prierez venca 20x25 co robili pre dom z betonovych tvarnic.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tak to zober takto. Empiricky dlhorocne skusenostami je zistene, ze nosnik je taky akurat, ked je vyska prierezu cca 1/10 z jeho rozpatia. O volaco je to mozne znizit, to zavisi od zatazenia, ale pri predbeznych navrhoch sa to pouziva. Sirka je tak 1/2 az 2/3 z vysky prierezu. Potom sa to da vselijako optimalizovat, ked sa niekomu chce, v zasade vsak toto plati.
4 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je dobré aby bol tak dlhý nosník zašalovaný tak aby bol cca 1-2 cm predpätý.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no dobre, ale ked na to pojdu este tehly a dalsi veniec.... tie tehly navrchu zabrania priehybu nie? ako ked su tie nizke preklady ktore sa nadmuruju tymi nizsimi tehlami. Alebo nie?
Naposledy upravil alltracboy : 31.03.10 at 18:59
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To spriahnutie je take osemetne, radsej cely ZB nosnik. Tie ploche prekaldy su aj tak len take nadokenne, nie su nejako strasne nosne tramy.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a nieje nejake riesenie aby ten preklad nemusel byt tak brutalne vysoky? viac zeleza alebo take nieco? idealne keby by bol vysoky ako zvysok venca-30cm . uz teraz je mi divne preco robit tak siroky veniec ked staci 20cm.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked bude nizsi, treba aby bol sirsi, Tu nejde o unosnost, ale o ohybovu tuhost, ktora znizuje priehyb.
Priehyb bez dotvarovania avzniku trhlin je na prostom nosniku
5*q*l*l*l*l/384*E*I
kde q je liniove zatazenie
l je dlzka nosnika
E je modul pruznosti betonu
Prierez 30x30cm ti ledva na priehyb vyda, mozno ani nie.
Prierez 0,25x0,4m uz da polovicny priehyb ako predchadzajuci 0,3x0,3m. S tym s treba vyhrajkat samozjrema.
I je moment zotrvacnosti
I=b*h*h*h/12
kde b je sirka nosnika
h je vyska nosnika
Tu vidis, ze ako velmi s tretou mocninou ked rastie vyska prierezu sa zvysuje jeho ohybova tuhost a naopak, ked ho das nizky, tak s tretou mocninou klesne.
Skutocny priehy s dotvarovanim a vznikom trhlin v betone je 3 az 4 krat vacsi, ako ten linearny z tohto vzorca.
Tu je cely pes zakopany, priehyb a nie unosnost a priehyb moc zelezom nevylepsis. Limitny priehyb je l/250, kde l je spominana dlzka nosnika, ak ma 4 metre, tak 4000/250=16mm.
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a ta vystuz sa ako robi? na nosnik 30x40 budu tie strmienky 25x35 ? alebo mensie? ked si minule pisal ze v ZB doske by sa o vystuzilo, ZB doska by bola iba 15cm vysoka, tam sa to neprehyba?

PS: je to blbe ale teraz mi doslo aky strasne velky ten 4m preklad je.
Naposledy upravil alltracboy : 01.04.10 at 06:15
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

inak ako tak pozeram, tak kejka nema tiez ten preklad pod pomurnicou nejak vysoky. Vyzera to na 25cm. a na terase ma 50cm preklad.
kejka2.jpg  
kejka.jpg  
1/1
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Hej, tie strmienka si napisal dobre. V doske to je ine, tam je tzv. doskovy efekt a zatazenie sa prenasa v dvoch smeroch, dokonca ani doska ulozena po dvoch stranach sa nesprava ako nosnik a hlavne, je na nu mensie zatazenie, kdezto na nosnik sa to koncentruje. Neviem, aky preklad-nosnik ma kejka, to zavisi aj od zatazenia a casom beton dotvaruje, priehyb sa zvacsuje, mozno bude Kejka o 2 roky nadavat, ze vidi priehyb a ty sa budes spokojne smiat, ze to mas ok. Treba sa s tym vyhrajkat trosku, ale pod tych 30 cm by som nesiel na rozpon 4m.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kejka to ma robene tak, ze prvy veniec ide po obvode domu na zimnu zahradu a druhy je priamo pod pomurnicami. Tak isto to spravim aj ja. naco robit pod tou pomurnicou dva vence ked mozem dat jeden silnejsi.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

Tak ma napadlo čo tak tam šupnúť ocelové 4 metrové I - čko a obložiť nejakou izoláciou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať