Zavrieť

Porady

Preklad cez velke presklenie

Nemoze niekto hodit foto projektu prekladu cez velku dieru (3,5-4m) ? Cez ten 4m otvor budem mat nadmurovku a pomurnicu. preklad by som chcel spravit z R12 dolu a R8 hore. Strmienky R8
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

beton je zrejme lacnejsi
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

http://www.xbazar.sk/predam-ocelove-...at-381458.html

33 € nebude tak veľa vzhľadom na ušetrenú robotu, skor ma zaujima či sa to tak môže robiť na RD šupnúť takýto preklad?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

33 € nebude tak veľa vzhľadom na ušetrenú robotu

ten inzerát máš 3 roky starý, vieš kde sú dnes ceny železa ? a nie je tam ani priemer....
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners prosim ta, povedz mi este svoj nazor na toto. Strop bude keramicky, to velke okno ktore je "predsadene" pred dom bude mat preklad cca 250+230 (preklad sa zaleje spolu s prvym vencom a keramickou podlahou) mam ale otazku na horny veniec. Staci na keramicky strop s nadbetonavkou podla projetku (so sietou) spravit nadmurovku a druhy veniec tak ako keby bol pod tym nosny mur (podla projektu), alebo aj v tom mieste spravit vyssi druhy veniec? (rorbil by sa klasicky druhy veniec, ale v tom mieste by sa spustil na vysku cca 40cm, pod nim by vsak uz neboli tehly, len vzduch a pod tym strop) Fotky projektu mas na prvej strane.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

kuknem sa na to poobede, len aby si vedel, ze to registrujem
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Moznost 1 moze byt. Cize akoby bol pod tym mur
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dik. Ked som si to teraz tak vybavil, tak potom uz nebude moznost zaizolovat tu strechu nad tym vycnelkom zvnutra. Uvazujem , zeby strop koncil na urovni vrchneho venca. dala by sa pohodlnejsie zaizolovat strecha, vznikla by tam zaujimava "galeria" s moznostou stresneho okna, pripadne to dokoncit sadrokartonom. Meni sa tym nieco na veci?
rez.jpg  
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

haloo, ciners povedz este nazor k tej poslednej veci prosim, rad by som uz nakupil material.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

up
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

ved kym pojdes robit strechu, tak treba mat strop a kym prestresia ten kusok, tak to zaizolujte. Neviem si presne predstavit, aku galeriu myslis, skus nakreslit
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

To by som tak mohol teoreticky zaizolovat aj pred latovanim, ale nechcem to tak robit. V prilohe su dva subory. V nakrese prizemia by ten strop koncil tym modrym nosnikom, v reze je to nakreslene ako by som to chcel. Druha moznost je zosilnit veniec pod pomurnicou -spravit vysoky preklad a ten strop by som potom mohol ukoncit kdekolvek.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Aha,cize tam v tom vyklenku by si videl spodok krovu a ten by si izloloval. No da sa aj tak, to uz zavisi len na tom, ako sa ti to paci.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

presne tak ako si to popisal.. v najhorsom ak by sa mi to nepacilo by som tam spravil zaklop zo sadrokartonu. no zalezi to od toho ci ten strop ktory uz nebude do konca miestnosti udrzi nadmurovku a veniec. ... respektive ako by si to ty spravil? Prekladom alebo nadmurovkou na strop?
Naposledy upravil alltracboy : 21.05.10 at 07:47
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cize zatial tam bude keramicky strop, a co sa tyka toho prekladu tak by som spravil taky cca 40cm vysoky preklad ktory by mal obdlznikove strmienky, a vrchna cast by prechazdala do venca. Este mozno trochu prehnut kvoly predpatiu kruci hodte mi niekto nakres vystuze cez tak velky preklad ... btw, ako sa vystuzuje klenbovy otvor v nosnej stene?
dom1.jpg  
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Klenba je zato klenba, ze eliminuje tahove napatia a nevystuzuje sa. Uz si videl v katedralach vystuzene klenby ?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chcem taky obluk z betonu nad cez chodbu. priemer asi 1,3m. bude na tom strop tak ...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

videl som stavat bungalov a preklad tiez asi 4m dlhy mal na vysku 25cm. ako to?
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

alltracboy Pozri príspevok
videl som stavat bungalov a preklad tiez asi 4m dlhy mal na vysku 25cm. ako to?
ja stavam poschodovy dom a jeden preklad bol priamo nakresleny ako ZB,povodne bol dlhy 4,2 ale ja ho davam dlhy 4,5 m pretoze som zvätsil ulozenia z 20 cm na 35 cm,vyska prekladu je 25 cm a sirka je 36 cm.Co sa tyka vystuze tak projekt kaze dole 4x pr.16 mm,hore 2x pr.8 mm a strmienka pr.6 mm a strmienko ide kazdych 20 cm.
Je to preklenutie nad tou terasou.Strop je keramicky,krytina betonova.
http://prodom.sk/?p=projekty&project...d015efe7de9457
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
videl som stavat bungalov a preklad tiez asi 4m dlhy mal na vysku 25cm. ako to?
Zavisi od kopu veci. Od zatazenia, rozponov, sirky prekladu, triedy betonu a este stale to neznamena, ze tych 25cm je dost. Mohol to byt len nejaky vykres architektury a architekti davaju 25cm ci je nosnik dlhy meter alebo aj 4metre, ich priehyb netrapi.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

bolo to na najlepsie robenom dome co som doteraz videl, takze nemyslim, ze by nevedeli co robia. Mozno to nebol tak velky rozpon, ale vyzeral byt dost dlhy. teraz mam ale horsiu dilemu, firma co mi bude robit krov stresuje, ze musim vybetonovat stlp alebo robit neviem ake preklady v keramickom strope aby tam mohol ist stlp ktory podopiera vrcholovy vaznik. Os vaznika je voci nosnemu muru vyosena o 20cm, ked som robil zaklady tak som pocital ze tam bude betonovy strop.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať