Zavrieť

Porady

Parkovanie na SR fakturujem fy v Čechách

Pekný deň.
Poskytujeme vo vo vlastnej nehnuteľnosti parkovanie autám. Firma z Čiech vyžaduje, aby sme im vystavovali fa bez DPH.
Majú na to nárok? Podľa akého paragrafu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Služby z pohľadu DPH rieši §15 a 16, všeobecne pri službách platí, že dodanie služby zdaniteľnej osobe sa zdaňuje v mieste kde má táto zdaniteľná osoba sídlo /§15.1/ a teda sa fakturuje bez DPH s výnimkou podľa §16 /tie sa fakturujú S DPH/. §16.1 hovorí o dodaní služby vzťahujúcej sa k nehnuteľnosti, vrátane poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti. Neviem ale posúdiť ako máte postavenú zmluvu, ak ale poskytujete pre firme z ČR dlhodobo časť Vášho pozemku /spevnenú plochu/ na parkovanie ich vozidiel asi by som to psudzoval podľa §16.1 a fakturoval s DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Nezdá sa mi, lebo podla § 38 prenajom parkovacích miest nemôžete oslobodiť, musite ho zdaniť. Je to sice česka fy ale miesto dodania bude asi podľa § 16/1 to je tuzrmsko tak im fakturujete so slovenskou DPH.
    A kedže tu majú parkovacie miesta, tak tu možno maju aj stale miesto podnikania §4, takže by to prešlo aj cez §15/1 ,keby niekto namietal, že to neni služba podľa 16/1.

    oprava pozn. otvorila som to pred napisanim prvej odpovede, takže reakcia je na 1. príspevok aj keď to mozno tak nevyzerá

    Parkovanie na SR fakturujem fy v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.